МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
антикоагуланти

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
deni26

МнениеПуснато на: Пет Апр 23, 2010 4:34 pm    Заглавие: антикоагуланти Отговорете с цитат

Не мога да разбера какви са основанията на лекарите след стентиране да изписват на отделни пациенти различни антикоагуланти-прадакса, плавикс или синтром.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aver

МнениеПуснато на: Нед Апр 25, 2010 10:54 am    Заглавие: Re: антикоагуланти Отговорете с цитат

deni26 написа:
Не мога да разбера какви са основанията на лекарите след стентиране да изписват на отделни пациенти различни антикоагуланти-прадакса, плавикс или синтром.

Чета, че някои от тях , са направили тромбове, в мястото на стениране. Нямам обяснение за причините, но явно затова са антикоагулантите.
Върнете се в началото
leoma

МнениеПуснато на: Чет Апр 29, 2010 1:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,според мен избора на -прадакса, плавикс или синтром не зависи от лекарите,а изцяло финансов,понеже когато предлагаха на съпуга ми за лекарствата съобщаваха примерната цена на всяко.Но доцент Гроздински ни препоръча синтром.
Върнете се в началото
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 29, 2010 2:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

leoma написа:
Здравейте,според мен избора на -прадакса, плавикс или синтром не зависи от лекарите,а изцяло финансов,понеже когато предлагаха на съпуга ми за лекарствата съобщаваха примерната цена на всяко.Но доцент Гроздински ни препоръча синтром.
Права си, но не съвсем. Наистина едното лекарство струва 5, а другото 250 лева, но действието им е сходно. Българските лекари предпочитат да работят със сентром, защото го познават много добре, а не защото е по-евтин. Неудобството за пациента е, че в началото на курса се взима кръв през три дни, за да се следи протромбиновото време и с дозировката на половинки и четвъртинки да се влезе в някакви граници. При по-скъпият медикамент това неудобство го няма
deni26

МнениеПуснато на: Сря Юли 07, 2010 12:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес при Гала в НОВА ТВ беше на гости Иван Качов-биохимикът,който е открил лекарство,което чисти стените на съдовете и премахва тромби.Каза,че го продават в някои аптеки като хранителна добавка,но не разбрах как се казва.Ако някой има иформация моля да пише.
Върнете се в началото
svetla

МнениеПуснато на: Сря Юли 07, 2010 6:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хранителната добавка се казва Холестенорм,има я само в аптеките на Интерфарма.Днес успях да си купя последната опаковка в една аптека,разбрах че правят списъци,защото зареждането било ограничено.Цената е 15,84 лв ,казаха ми че стига за 10 дни.Тук можеш да прочетеш подробности http://aspirinbg.com/viewtopic.php?t=1254&start=0
Върнете се в началото
deni26

МнениеПуснато на: Сря Юли 07, 2010 8:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много благодаря за изчерпателната информация.
Върнете се в началото
Daniela

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 08, 2010 11:56 am    Заглавие: Мисля си Отговорете с цитат

В едно от изказванията си биохимикът обяснява , че създадения от него продукт понижава кръвното налягане , а при МС повечето хора и без това са с ниско кръвно . Не знам как ще повлияе като цяло
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
svetla

МнениеПуснато на: Чет Юли 08, 2010 12:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От това,което съм гледала и чела за продукта на Иван Качов,не съм много обнадеждена.Но мисля да го пробвам (защото съм с високо кръвно,целите ми крака са с напукани капиляри,С-реактивния ми протеин е завишен...) и се надявам ако не ми помогне ,поне да не ми навреди Smile .
Върнете се в началото
mileto

Местожителство: пловдив

МнениеПуснато на: Сря Яну 05, 2011 11:24 am    Заглавие: стент и антикоагулант Отговорете с цитат

Дени 26, щом има поставен стент/нямам представа как вмъкна темата за стентиране във форум за МС но това е тема на друг разговор/та ...ако болестта било то двуклонова или триклонова няма значение колко клона са засегнати постави ли се стент номер 1 във фармакокинетиката е Plavix 75 мг сутрин сутрин с една единствена идея да разреди кръвта и да не се запуши стента.ефтиния алтернативен вариант е Trombex смело мога да твърдя че няма ефект.Синтром се пие при други ситуации
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Яну 05, 2011 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще добавя, че егитромб е пълен аналог на плавикс, но е далеч по-евтин - пълна опаковка 28 таблетки се връзва 28 лева или наполовина на плавикса. Просто при последното по-голямата част от цената е заради оригиналното название и търговската марка. Не рекламирам това или онова лекарство - пръпоръката е от специалисти които имат най-голям опит с венозното стентиране.
danik

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Яну 07, 2011 1:56 pm    Заглавие: да се включа и аз Отговорете с цитат

Здравейте,
чета написаното за плавикс и другите антитромботични медикаменти и добавки и реших да споделя и моето мнение. От доста години работя в тази сфера и от личен опит ще споделя с вас: хранителните добавки, без значение за какво пише, че са показани, в България все още не се изследват в изпълнителната агенция по лекарствата /ИАЛ/. Доколкото ми е известно това е институцията, която изследва наличиено на активната сусбстанция в даден препарат; тя разрешава медикамент да се използва при дадено заболяване. В хранителните добавки - какво има, в какво количество - никой не може да каже - да, пише го в листовките, но дали е така, не се знае. Затова при сериозни заболявания никога не експериментирам с добавки.
Относно Плавикса /или оригиналния Клопидогрел/- да наистина той е оригиналния препарат, но в България вече има доста генерични препарати на различни западни фирми, които по нищо не отстъпват по качество на оригинала; цената е в пъти по-достъпна. Мисля, че в списъка на здравна каса Клопидогрелите, които се отпускат с намаление са вече към 10- 12 на брой. Подобни са Егитромб, Клопигамма, Тромбекс, Цилт....Има дори сравнителни изследвания на някои клопидогрели /сравняват го с Плавикса/ - направени са в ЕМЕА /Европейската агенция по лекарствата/ и е установено, че няма разлика в ефекта. Така че вече е въпрос на избор на всеки лекар какво ще предпише.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
deni26

МнениеПуснато на: Вто Юни 21, 2011 10:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!Искам да попитам стентираните от преди година дали продължават да вземат антикоагуланти,защото на мен преди 4 месеца ми беше казано,че мога и да ги спра,но аз продължавам да вземам плавикс.Иначе при мен единия стент е проходим,а другия е тромбозирал.Вземах и Холестенорм 6 месеца,но нищо не се промени.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети