МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
мс и хомеопатия!?
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Хомеопатия
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
leno

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 10:03 am    Заглавие: мс и хомеопатия!? Отговорете с цитат

здравейте!вълнува ме въпроса за ползата от хомеопатията при мс и изобщо дали има такава!една позната болна от мс се нави и почна лечение при хомеопат.казва че има някво влошаване подобно на пристъп но лекаря и казал че е нормално!не мисля че влошаването е нещо нормално!дали пък не може и да е опасна в един момент и струва ли си да рискуваме?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emubg

МнениеПуснато на: Нед Авг 27, 2006 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, Лено. Със сигурност знам че има хомеопатични продукти за МС. Поне аз не събрах смелост да ги използвам- въпреки че много хора (в това число и лекари-хомеопати) ме съветваха да пробвам с думите- ако не пречи, поне не вреди. А дали е така? Мисля че тази тема си е доста интересна, моля ако някой е използвал хомеопатични лекарства да сподели житейското си мнение и полученият опит с нас.
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Нед Сеп 03, 2006 10:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пия билки по една билкова програма, но преди да разкажа за нея искам да поясня, че тези билки укрепват имунната система и не се отразява пряко на МС. Въздейства относително добре за цялото тяло. Направи ми я една позната, занимаваща се с хомеопатия.

Програмата е 30 дневна и ще я разделя на 3 десетдневия:

1 - 10 ден: чай сутрин на гладно приготвен от:

градински чай
глухарче
кестен
цариче

Отделно: Адапт Л (3х1) + Витажен (3х1) - таблетки, които се продават в аптеките и дрогериите

11 - 20 ден: чай преди хранене приготвен от:

страшниче
сладък корен
зърнастец
репей

отделно: Цитросепт - 10 - 20 капки дневно - продава се в дрогериите, приготвен от костилките на кайсия (ако не се лъжа)

21 - 30 ден: чай вечер на гладно, приготвен от:

джоджен
овчарска торбичка
червена боровинка
омайниче

Всички билки можете да откриете в дрогериите.

Също така сме коментирали и ефекта на алоето - полезна информация тук: http://www.msobshtestvo.org/forums/viewtopic.php?t=31

Предполагам, че и други ще се включат в темата с опит и ще споделят мнение за евентуални резултати. Аз мога да кажа, че се чувствам по-добре, физически по-здрав. Определено имунната ми система е по-силна. Но... в комбинация с хомеопатията прилагам и дълги разходки в планината, посрещане на изгрева край морсия плаж, посещение на забеленителни места, музикални вечери с приятели и поне една китара Smile Искам да кажа, че хомеопатията и положителните емоции дават резултат, ако си готов да ги приемеш!

Успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Fado

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Сеп 03, 2006 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С хомеопатията нямам почти никакъв опит. Искам само да вметна, че хомеопатия и билколечение са две съвсем различни неща.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fobos

МнениеПуснато на: Пон Сеп 04, 2006 7:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Fado написа:
С хомеопатията нямам почти никакъв опит. Искам само да вметна, че хомеопатия и билколечение са две съвсем различни неща.

Така е - различни неща са. Малко обърквам с горният си постинг.

Вчера разговарях с една приятелка за хомеопатия и тя ме увери, че има телефон на един хомеопат, който бил вещ в професията си. Обеща да ми го даде. Отзивите бяха добри... След като получа телефона ще го споделя с ва, ако искате, и ако имате смелост да се обадите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
emubg

МнениеПуснато на: Пон Сеп 04, 2006 10:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами смели сме- ако не сме май няма да оцелеем!!!
Fobos

МнениеПуснато на: Чет Сеп 07, 2006 1:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Обещаният телефон: 02/9719844 - Елеонора Рожелова (дано не съм объркал името при транскрибирането от латиница - Eleonora Rogelova)

Адресът й е: гр. София, ул. Алфред Нобел 2, вх. Б

Посъветваха ме да се обадя предварително, за да си запазя час. Не знам дали ще ида скоро при този лекар-хомеопат, защото съм на ребиф и до колкото знам хомеопатите държат да няма настоящо лечение.

Ако вие се свържете с тази жена ще се радвам да споделите.

Успех!

P.S. Ако някой е чувал за Елеонора нека сподели мнение.
Върнете се в началото
leno

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 10:54 am    Заглавие: лечение с хомеопатия Отговорете с цитат

днес разговарях с хомеопат според който категорично има хомеопатични лекарства за МС които вършат доста добра работа!ако не друго поне ще отида на преглед да видим какво ще каже и пак ще пиша
Върнете се в началото
Алекс

МнениеПуснато на: Пет Сеп 29, 2006 9:46 pm    Заглавие: хомеопатия при мс Отговорете с цитат

Някой има ли вече ефект от хомеопатично лечение?
Какво ви предписаха?
Нали при хомеопатията се прилага холистичен подход към човека, т.е. лечението зависи много от индивидуалните личностни характеристики, емоционални преживявания, други заболявания, и .т.н.
Следователно и хомеопатичните лекарства ще бъдат различни при всеки пациент с МС и това е може би верният подход.
Върнете се в началото
leno

МнениеПуснато на: Пон Окт 02, 2006 1:24 pm    Заглавие: преглед Отговорете с цитат

днес бях на преглед който се състоеш е в разговор между мен и докторката!разпитвя ме за всичко и за всички симмптоми на заболяването при мен!може би преценяше лечението според симптомите!разпитва ме за алергии прекарани заболявания наследствена обремененост!за здравето на сливиците ми всичко ама всичко!накрая предписа засега лечение с някви хапчета алуминиум или нещо такова!правили се само по поръчка в няква аптека в сф!според това как ще ми действа ще уточняваме дозата!сега като си мисля може би всеки трябва да отиде при някой добър хомеопат може и да помогне!
Върнете се в началото
leno

МнениеПуснато на: Пон Окт 09, 2006 10:46 am    Заглавие: една седмица алуминий! Отговорете с цитат

искам да споделя усещанията си седмица след започване приема на алуминий!след изписването му уточнихме с хомеопата че трябва да го приемам на всеки три дена тоест досега съм пил три пъти!това което мога да кажа като усещане е със сигурност почти пълно изчезване на изтръпванията в лява ръка които са ми били с години, също и отпускане значително на "наколенките", малко по голяма увереност при движенията, разреждане на уринирането като много ме радва факта че прекарах първите си нощи в сън без да ставам до тоалетна което по принцип е задължително Embarassed !също направи ми впечатление че раните подобни на екземи които ми се появяват пролет и есен наподобяващи псориазис леко се поуспокоиха, за лекия фин и постоянен нистагъм нищо не казвам тоест същия си е!изобщо усещам леко положително въздейстие на всички симптоми без те да са възстановени до степен задоволителна за един нормален живот но все пак е по комфортно си мисля!ако съм направил това си посещение при хомеопат преди години ефекта сигурен съм щеше да е много по добър и пълен!това е от мен засегаSmile
Върнете се в началото
leno

МнениеПуснато на: Чет Май 08, 2008 8:50 pm    Заглавие: спеделям Отговорете с цитат

отдавна не бях приемал хомеопатичното ми изписан елемент или там каквото е!знам че се казва алумина и както се сещам ми обясни тогава лекарката е алуминий!представлява бели съчмички.пие се по едно на ден.струва 15 лв.искам да споделя че днес се чувствах рязко по добре и енергичен!и ме дразни факта че супер скъпите лекарства не са ми дали никакъв ефект а тая съчмичка струваща стотинки ми дава добър ефект!и преди пак ми даваше такива силиSmileизвода ми е че явно сме бизнес и едва ли не сме им от полза да сме зле и те да се "опитват" да намерят лекарствоSmile
Върнете се в началото
popo_roro

МнениеПуснато на: Вто Май 13, 2008 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Опитах се да купя алумина от хомеопатична аптека, но там ме попитаха "С какво SH?"
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
leno

МнениеПуснато на: Вто Май 13, 2008 4:10 pm    Заглавие: да има някакви! Отговорете с цитат

да има някакви числа на нея!аз си го обяснявам нещо като концентрация или нещо подобно!вероятно трябва да се направи консултация с хомеопат ако искаш по точна информация!но аз втория път го взех в доза 2000 пише на шишенцето!
Върнете се в началото
Margo

МнениеПуснато на: Вто Юли 22, 2008 9:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, знаете ли дали при прием на хомеопатични лекарства хомеопатите искат да се спрат интерфероните? Чувала съм, че при лечение на дадено заболяване държат да се приемат само хомеопатични. Защото ако са съпровождащи към интерферона - добре, но да се оставим само на хомеопатия в нашия случай ми се струва доста рисковано.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Хомеопатия Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети