МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Падане на гласа

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МГ - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
destin

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Яну 14, 2011 6:06 pm    Заглавие: Падане на гласа Отговорете с цитат

Здравейте,
отдавна не съм писала тук, но гледам,че и активността е почти нулева за съжаление - ЗАЩО ТАКА?
Аз искам да ви попитам има ли някой от вас падане на гласа - без никакъв друг симптом.Когато съм по-активна май не е така, но застоя ли се или ако е по-студено навън /за това не съм сигурна/ ми пада гласа и почвам носовото говорене.
Дали това е МГ или да търся проблема на друго място.Може ли само това да е симптом без друга слабост - много странно.А като усетя, че почва да ми пада почвам да пия Калимини и усещам,че ще ги предозирам.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pickuptheshoes

МнениеПуснато на: Пет Яну 14, 2011 7:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти, destin! От 3 месеца съм с МГ, но мога да ти кажа със сигурност, че е миастения. Това беше и въпроса на невролозите на 4ти километър "Спада ли ти гласа?". При мен това е най-големия проблем. Всащност оттам започнаха при мен нещата. И сега когато имам моменти на миастения, те са именно носов говор, забавяне, снижаване и подобни такива. Случва ми се при притеснение и емоции. На теб не ти ли се е случвало до сега? Доколкото виждам във форума, отдавна си с тази диагноза...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
destin

МнениеПуснато на: Пет Яну 14, 2011 7:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,
случвало ми се е разбира се, но по-рядко - това ми беше първият симптом и по него и на мен откриха МГ.След това изчезна сега пак се появи и много ме дразни.С какво го контролираш?
Ти диспансеризира ли се?
pickuptheshoes

МнениеПуснато на: Пет Яну 14, 2011 7:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Гадно е и то много. Не мога да го контролирам. По скоро се опитвам да разбера от какво се получава, и да избягвам нещата, които предизвикват проблемите с гласа. Притеснение, горещ чай, силно подправени и пикантни храни, шоколад. Както забелязваш е свързано при мен най-вече с хранене. Забелязвам, че при мен е свързано с дъвкане и натоварване на лицевите мускули. Съпроводено е със скованост на езика и устата. Sad Обмислям варианта да започна антидепресанти именно заради това, че съм емоционална и това явно ми пречи. Не съм се диспансеризирала все още. В понеделник съм на консултация на 4ти километър, за да ми назначат лечение след операция(проф.Стаменова). За 1в път отивам при нея. И аз като теб искам да си намеря невролог, който да познава проблемите ми, а не да се чудя какво се случва с моята миастения и как да я лекувам.
Върнете се в началото
бръмчило

МнениеПуснато на: Пет Дек 23, 2011 3:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

pickuptheshoes написа:
Гадно е и то много. Не мога да го контролирам. По скоро се опитвам да разбера от какво се получава, и да избягвам нещата, които предизвикват проблемите с гласа. Притеснение, горещ чай, силно подправени и пикантни храни, шоколад. Както забелязваш е свързано при мен най-вече с хранене. Забелязвам, че при мен е свързано с дъвкане и натоварване на лицевите мускули. Съпроводено е със скованост на езика и устата. Sad Обмислям варианта да започна антидепресанти именно заради това, че съм емоционална и това явно ми пречи. Не съм се диспансеризирала все още. В понеделник съм на консултация на 4ти километър, за да ми назначат лечение след операция(проф.Стаменова). За 1в път отивам при нея. И аз като теб искам да си намеря невролог, който да познава проблемите ми, а не да се чудя какво се случва с моята миастения и как да я лекувам.

Живо ме интересува какво то препоръчаха да правиш?
Аз също имам проблеми с гласа, но съм с МС диагноза. Понеже липсата на глас ми е много важен проблем за нормалния живот и затова ме интересува много.
Сърдечно благодаря! Желая ти хубави празници! Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
pickuptheshoes

МнениеПуснато на: Чет Дек 29, 2011 8:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей. Ами честно да ти кажа, с никой така и не се консултирах за този проблем. Избягвам горещи и пикантни храни и емоционални ситуации. Откакто вече почти година пия Imuran, проблема почти изчезна, появява се преди месечния ми цикъл. Едва ли мога да ти помогна с този отговор, но споделям личен опит единствено. Пожелавам ти много здраве и успех. И весело посрещане на Новата 2012.
Върнете се в началото
mitko1752

МнениеПуснато на: Съб Апр 12, 2014 7:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Аз съм с диагноза МС и честно казано от този сайт научих за МГ - каквото и да означава.
От известно време, особено зимата, при липса на достатъчно количество пресни плодове и зеленчуци ми пада гласа, изпускам съгласни звукове при говор и в крайна сметка ставам неразбираем - особено за непознати.
Един съвет: Пийте по литър прясно изцеден сок от моркови на гладно около седмица. На мен ми влияе изключително благоприятно.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МГ - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети