МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
норадреналин, МС, Паркинсон и Алцхаймер

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 16, 2011 7:31 pm    Заглавие: норадреналин, МС, Паркинсон и Алцхаймер Отговорете с цитат

Екипът на д-р Дъглас Фенщайн разработва общ подход в терапията на МС, Алцхаймер и Паркинсон. Общият знаменател е ниското ниво на норадреналин при пациенти с трите заболявания. Досега ниски нива а норадреналин бяха регистрирани само при болните с последните две заболвания, но най-актуалните тестове потвърдиха резултатите и при МС. Норадреналинът се произвежда в locus coeruleus в централния мозък и има изключително важна роля на естествен имуносупресант. Освен това норадреналинът има основна роля за поддържане на кръвно-мозъчната бариера (при МС левкоцити преминават точно през тази бариера) и като капак отново нивото на норадреналин може да ускори предаването на нервни импулси (при мс се нарушава миелиновата обвивка на невроните и увредените неврони предават със закъснение нервните импулси). Всичко е в много начална фаза и още не е доказан със статистически значима извадк общият знаменател за трите болести при пациенти хора. В момента ива няколко медикамента за регулиране и повишаане на нивото на норадреналин
Мими

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 17, 2011 11:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Иван, много ценно съобщение. И аз съм зачоплила хормоните и често опирам до надбъбречната жлеза. Има много инфо, че при МС е ангажирана оста хипоталамус-хипофиза-надбъбречна жлеза. Това съобщение подкрепя моите изводи, че при МС са засегнати малки кръвоносни съдове – венули, които се разширяват прекомерно при определено състояние на организма. Норадреналинът, за разлика от адреналина, който действа регулиращо, действа свиващо на мозъчните кръвоносни съдове и когато е в недостатъчни количества, венулите остават неадекватно разширени. Въздействие върху стените на кръвоносните съдове оказват и други хормони и затова си мисля, че при всеки хормонален дисбаланс трябва да се търси причината и да се лекува. Знам, че това е в противоречие с теорията на Замбони за стесняване на вени, но... така излиза.
Впрочем, майка ми почина от Паркинсон и откакто диагностицираха дъщеря ми, често съм си мислила дали не са й объркали навремето диагнозата, защото тя губеше равновесие, но никога не получи специфичния за Паркинсон тремор, само постепенно се обездвижваше.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети