МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
ТЕС и множествена склероза!
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
гената

МнениеПуснато на: Чет Юни 16, 2011 10:49 pm    Заглавие: ТЕС и множествена склероза! Отговорете с цитат

Прилагам линк от форума за ТЕС за МС:
http://www.emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=156&highlight=%EC%ED%EE%E6%E5%F1%F2%E2%E5%ED%E0+%F1%EA%EB%E5%F0%EE%E7%E0

А ето и какво казва Луиз Хей в книгата си Излекувай живота си за МС:
Множествена склероза-Закостеняло мислене. Коравосърдечие, желязна воля, липса на гъвкавост. Страх./всяка болест си има определени емоционални причини довели до нея/
За тези които не вярват и мислят,че не е така,трябва да се замислят за себе си и миналото,определено рано или късно се оказва,че има такива неща и чрез тес може да се изчисти даденият проблем,а веднъж изчистен той вече не се връща повече!

Нов мисловен модел-Избирам пълни с любов и радост мисли, създавам любящ и радостен свят. Свободен съм и се намирам в безопасност.

Често ми се схващаше врата,гърба и имах болки в кръста,но след работа по емоционални проблеми,сега си стоя и работя на течение,нищо не ми се схваща и боли!
С ТЕС можете да работите и за физически проблем,но след време пак може да се появи,ако не сте премахнали причината,само успокоява болката!Хубавото на тази техника е,че идват бързи резултати и ефекта се усеща при начинаещи дори!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
borodin

Местожителство: Montreal , Quebec , Canada

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 12:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Бла,бла пълни глупости!!!
toi

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 2:20 am    Заглавие: Отговорете с цитат

уау
Вечатлен съм! Почти колкото от пастата за зъби която лекува кариеси за една нощ.
Ще взема накрая да отида на някой от техните семинари...
Върнете се в началото
гената

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 5:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Човек ако не вярва в себе си и Господ не може да му помогне!
Ни най малко искам да убеждавам някой и ще хабя сили и енергия за това,просто давам нова и полезна информация,всеки в живота има на избор,както и това дали човек да се излекува или да си носи болестта!

http://bnt.bg/bg/productions/92/edition/13562/jenite_8_april_2011

На 21.06 от 16.30 по тв7 в споделено с Камелия също ще има предаване за ТЕС!

Малко инфо за Станчо Станев,вторият гост при Марта Вачкова:
http://www.po-zdrav.com/2010-08-27-08-41-27/2010-09-14-17-59-26

Успех на всички и не забравяйте,че от опит глава не боли!
Действието е по вероятно да донесе някакъв резултат от бездействието! Wink
Ако не знаете какво е най важното в живота,да ви кажа-осъзнаването!

Въпрос за размисъл-Има ли интерес фармацевтичната мафия да произвежда лекарства които лекуват?
Здравето не носи пари господа и лекарите когато отидете при тях,не ви казват че имате и друга алтернатива,не ви казват че имате право на избор,а си казват своето мнение,когато не могат да помогнат казват,че ще сте така до края на живота си и това си един вид програма която ви задействат в съзнанието и така с това помагат ли ви?
Защо алтернативната медицина е с много по дълги традиции и известна от стандартната?Защо все по вече болници и нови техники се появиха,нови методи за лечения,които какво носят на някой,какво на други?Защо лекарите не познават билки,а учат фармация?

По-Здрави!
Wink
Върнете се в началото
гената

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 6:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
"Лечителят беше нисък мъж на около петдесет години, чийто вид не издаваше мистична, духовна или друга дарба за лекуване. Но лечението му беше забележително. След като внимателно опипа крака ми, той стана и направи няколко знака във въздуха зад гърба ми. Всъщност въобще не ме докосна и когато го попитах какво прави, отвърна само, че превъртал някакви ключове в енергийното ми поле. Направи го за около минута и после ме помоли да стана. Не почувствах никаква болка, дори най-лека. Напълно смаян го попитах какво е направил. Той ми каза, че тялото е образ, проектиран от ума; когато сме здрави, умът поддържа този образ недокоснат и уравновесен. Раната и болката обаче ни карат да оттеглим вниманието си от засегнатото място. В такъв случай образът на тялото започва да се влошава, енергийните му структури отслабват, стават нездрави. Затова лечителят възстановява правилната структура - това става мигновено, на момента - след това умът на пациента поема отговорността за поддържането й по същия начин.
Стъпвах на крака си и обикалях из стаята, за да се уверя, че не се заблуждавам. Докато правех това, лечителят ми каза небрежно, че бих могъл да се науча да върша същата работа сам. "Наистина ли? Какво е нужно, за да мога да постигна нещо подобно?" Той отвърна: "Просто трябва да се отървете от убеждението, че това е невъзможно".

Цитата е от Как да опознаем бога-Дийпак Чопра
Върнете се в началото
гената

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 8:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Здравей,
Стресът играе важна роля при протичането на МС. Дали е отключващ фактор може само да предполагаш – едва ли някой ще ти каже със сигурност. Важното е да можеш да разтоварваш напрежението постоянно, недей да натрупваш и задържаш негативните емоции в себе си. Дали ще се разхождаш, рисуваш, свириш, пееш, зяпаш филми, ще си стоиш на главата, чатиш, ще плетеш или шиеш гоблени (мисля, че стига толкова) – ти си намери своя начин. Горкото ми куче отнесе чсаове обкаляне на алеите в Борисовата по всяко време на денонощието докато се науча да гледам по-ведро. Не смятам, че си нестабилна емоционално. Изглежда просто приемаш много сериозно живота и за това се притесняваш толкова. Потърси това, което те прави щастлива. Може би апокалипсиса все пак ще се отложи за малко

Интересно ми е какви обяснения ще дадете за това,че стреса играе важна роля при протичането на МС,а всички ние знаем че той е причината за почти всички заболявания,какво представлява той,материализирайте ми го,от къде идва в нас,как можем да очакваме лекарствата да го излекуват?
За какво има меридиани човешкото тяло и какво мина по тях?Какво причинява стреса на енергийната ни система и как можем да се справим с това?Защо се казва,че човек трябва да яде това което го има в природата и което се къса?Дали ако не намерите отговорите на тези въпроси,няма и да осъзнаете кой всъщност е причината да сме болни?
Не забравяйте,че ако сочите с пръст кой ви е виновен,два пръста сочат напред,три към вас! Wink
Ако човек не обича себе си не се ли замисляте,че тялото няма да заболява и да и казва,че всъщност болестта е проблем който ние трябва да се обърнем и тръгнем към него за да го отстраним?
На таблото в колата ако светне някоя лампичка,това какво означава?
Че трябва да изключим лампата да не свети или да видим коя е причината довела до това да светни и ни покаже,че има някакъв проблем!
Какво според този пример прави традиционната медицината?
Тумора е следствие,оперира се и се маха тумора,а не причината! Idea
Храна за размисъл! Wink
Върнете се в началото
гената

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

borodin написа:
Бла,бла пълни глупости!!!

На база опит ли го твърдиш това?Как можем да твърдим за нещо без да сме го пробвали,че е бла бла?Интелигентни хора сме и мисля,че имам основание да попитам?Може да науча нещо ново и полезно,за това се регистрирах тук,да дискутираме и споделяме! Wink Wink Wink
Върнете се в началото
гената

МнениеПуснато на: Пет Юни 17, 2011 7:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.emozdrave.info/palace.html
Върнете се в началото
toi

МнениеПуснато на: Съб Юни 18, 2011 1:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Може да науча нещо ново и полезно,за това се регистрирах тук,да дискутираме и споделяме![

И аз бих искал да науча нещо ново и полезно или може би по-скоро да дискутираме нещо: Каква сума би получил лично ти когато успееш да закачиш някой примерно от този форум. Защото аз от своя страна бих предложил на съфорумците да проверят какви парички могат да си докарат като пишат по разни форуми и докарват други закъсали хорица при някой знахар например или по разни други видове платени семинари церящи всичко от пъпка до тумор. Между другото да ти кажа, Гена, че всички тук сме доста наясно с това колко е замесена човешката психика, нагласата и подхода във и към всичко което ни се случва. И не отричаме също, че такива "бла бла" като ТЕС със сигурност помагат на някои хора, но най-вече заради собствения им силен дух и воля. Само че тези хора са доста малко в сравнение с всички останали които не намират реална полза, дават си последните парички, в отчаяние, а Вие с радост им ги взимате и им обяснявате, че не вярват достатъчно в себе си даречем и още 5 сеанса и ще има резултат. Не сте първите, няма и да сте последните. Сред такива като Вас има и по-сериозни с по-голям обществен авторитет и други пълни шарлатани. Всичко май е до правилната пропорция между рационалната психология и откровенната манипулация. Все ми е тая всъщност, предполагам и на повечето колеги.
Попринцип няма нищо лошо да постнеш някой линк да се информират хората и всеки сам да си решава. Аз лично ги подминавам с усмивка такива като теб, влизащи да рекламират разни чудесии, обаче ти брако си ужасно нахален. Направо не се издържаш. Влизаш тука и пишеш 15 мнения за ден и половина, рекламираш пълни простотии, и най-нагло си позволяваш и да раздаваш квалификации и дори да обиждаш.
Абе знаеш ли какво, всъщност не ми се разправя с тебе. Кой знае сега какви умотворения ще надиплиш отдолу. Няма и да ги чета даже.
Вземи си намери нормална работа човече - тъпо е да изкарваш от чуждото нещастие.
Върнете се в началото
Rummi

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Съб Юни 18, 2011 6:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Споделям твоето мнение Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Съб Юни 18, 2011 7:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Rummi написа:
Споделям твоето мнение Smile

И аз едва го издържам, но нали сме търпеливи Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
гената

МнениеПуснато на: Съб Юни 18, 2011 10:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

toi каза:
[quote]Попринцип няма нищо лошо да постнеш някой линк да се информират хората и всеки сам да си решава[quote]

Много правилно,аз ако искам нещо,другият ако не го иска няма да помогне който и да било,и не мисля че с нещо от казаното тук насилвам и карам някой за каквото и да било насила и ясно написах,че нямам за цел да хабя сили и енергия да убеждавам който и да било във форума и не само!
Предоставих информацията който иска ще опита,който не отминава я и пак си я кара както досега!

P.S.Ако някой ви предложи безплатно лечение и помощ със сигурност ще го изгледате странно и ще си кажете,този не е наред!Като е пари е мошеник,като е без пари пак,е какво остана тогава?Не коментирахте мнението ми за лекарите?Аз преди три години реших проблем от 11г който имах с една проста жива и мъртва вода,защото видях,че лекарите не помагат нито и лекарствата!И от там тръгнах да се интересувам от алтернативната медицина.
Хората които са успели и излекували по някакъв начин,Норбеков,Луиз Хей и т.н.,всички те безплатно ли информират и учат хората?Няма безплатен обяд е стара приказка,но ви е си знаете най добре!
Аз бях до тук,който иска може да пробва и опита,аз пари си имам и печеля от други неща,а за това ми помогна ТЕС,явно сгреших,че исках да споделя и помогна,но ето един урок който научих благодарение вас,за което съм Ви благодарен!
Успех на всички!
Върнете се в началото
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Юни 18, 2011 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

гената, пич, добре ще направиш ако си вземеш "умната" глава под мишница и избягаш, колкото се може по далеч от тук при Станчо и Петърнишки, и им предадеш много здраве от мен. Този сайт и форум са отворени за хора, свързани с или интересуващи се от проблема МС, а ти, видимо, не си от тях, защото - то хубаво да ме цитираш, но и не преди да си прочел, че хората тук не пасат трева. Проблемът на последните е много сериозен, но е физически, не ментален.
А за горе-споменатите Станчо и Петърнишки, ако искаш, наистина можем да си поговорим, но не тука. Консултациите - в моят кабинет, разбира се срещу заплащане, щот на мойта визитка, както си се досетил вече, пише consult and execute, а цената е според загубеното ми време. И понеже си склонен да си плащаш - айде, че вече времето ти тече...
Върнете се в началото
гената

МнениеПуснато на: Съб Юни 18, 2011 12:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lucho написа:
гената, пич, добре ще направиш ако си вземеш "умната" глава под мишница и избягаш, колкото се може по далеч от тук при Станчо и Петърнишки, и им предадеш много здраве от мен. Този сайт и форум са отворени за хора, свързани с или интересуващи се от проблема МС, а ти, видимо, не си от тях, защото - то хубаво да ме цитираш, но и не преди да си прочел, че хората тук не пасат трева. Проблемът на последните е много сериозен, но е физически, не ментален.
А за горе-споменатите Станчо и Петърнишки, ако искаш, наистина можем да си поговорим, но не тука. Консултациите - в моят кабинет, разбира се срещу заплащане, щот на мойта визитка, както си се досетил вече, пише consult and execute, а цената е според загубеното ми време. И понеже си склонен да си плащаш - айде, че вече времето ти тече...

За съжаление нямам първо твоя визитка,не ме познаваш както и аз и не си позволявам да правя лични класификации,че да ми държиш такъв тон и подобно отношение,което мисля че не е присъщо на някакъв си консултант за който се представяш и виждаш ли малко ми звучиш тук е моя територия,не ти е мястото тук,елате при мен да се разберем в кабинета като мъже,но и ще си платите за това.Аз казах какво имам да кажа,ок нали?На никой не налагам нищо и от никой не искам какво и да било!
Физическите проблеми са в следствие на какво?Ако ти кажа,че и аз страдам от МС и съм си помогнал и искам да споделя мнение и опит???

С какво си по известен на света от Станчо Станев да попитам?И пак май виждам,става дума за пари,или така ми се струва?
Бях длъжен да се защитя от нападките ти срещу мен,направих го и не мисля да влизам в спорове и дискусии,защото е безмислено!
Успех и в твоите начинания които ти си знаеш какви са!

Ето и на теб една безплатна консултация,нещо което си заслужава да му се обърне внимание:
http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=628
Може да се окаже,че ще ти е от полза за консултациите и да си вдигнеш още цената! Wink

P.S.В гугъла като напиша Станев и Петърнишки излизат доста неща,ако знаех името ти бих прочел с удоволствие нещо повече за теб! Wink
Върнете се в началото
dani2003

Местожителство: Германия

МнениеПуснато на: Съб Юни 18, 2011 4:02 pm    Заглавие: d-r Hamer Отговорете с цитат

http://de.wikipedia.org/wiki/Germanische_Neue_Medizin
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети