МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Новодиагностициран и въпроси
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Pesho

МнениеПуснато на: Вто Апр 09, 2013 9:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ivan написа:
Разбира се, че алкохолът отпуска мускулатирата, променя кръвоснабдяването й, защото разширява кръвоносните съдове, притъпява сетивността и има до известна степен антидепресиращ ефект. Задедно с това има куп отрицателни въздействия, които общо взето са повеч от положителните /иначе цялото човечество щеше а се налива с алкохол за здраве/. Дишай спкойно не си измислил съвършено лекарство, не ти се е случило чудо, продължаваш да имаш МС, просто си треснал 3 ракии.

Идеята ми беше съвсем друга. Дали да не поискам от невролозите ми някакви лекарства като Баклофена? В момента абсолютно нищо не взимам извън изследването, а явно има с какво да си облекча симптомите. Иначе МС-са си е тук, последният ЯМР го потвърди. Няма уж активност, но пък не ми правиха сравнение с предишни. Изобщо нямам никакво намерение да се наливам всяка вечер с три ракии, най-малкото защото след време ще станат бутилка всяка вечер, после бог знае какво още....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Сря Апр 10, 2013 12:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има логика да ти дадат миорелаксанти ако разбира се имаш нужда от това. Всеки среднодобър невролог може да прецени дали имаш повишен мускулен тонус и да ти ги предпише. Доколкото следя твоите постинги нямаш сериозна степен на увреждане и на твое място бих заложил на активната рехабилитация, с която ще постигнеш много повече от хапчетата. Става въпрос за набор от 10-12 упражнения които може да правиш за около 30-тина минути сутрин вкъщи. В началото ще ти е смешно и досадно, но след около 2-3 месеца постоянство ще усетиш ефекта. За разлика от хапчетата и алкохола рехабулутацията няма странични ефекти
Pesho

МнениеПуснато на: Сря Апр 10, 2013 10:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ivan написа:
Има логика да ти дадат миорелаксанти ако разбира се имаш нужда от това. Всеки среднодобър невролог може да прецени дали имаш повишен мускулен тонус и да ти ги предпише. Доколкото следя твоите постинги нямаш сериозна степен на увреждане и на твое място бих заложил на активната рехабилитация, с която ще постигнеш много повече от хапчетата. Става въпрос за набор от 10-12 упражнения които може да правиш за около 30-тина минути сутрин вкъщи. В началото ще ти е смешно и досадно, но след около 2-3 месеца постоянство ще усетиш ефекта. За разлика от хапчетата и алкохола рехабулутацията няма странични ефекти

Аз точно заради спорта искам да махна тези проблеми. Като ме болят и схващат краката изобщо няма шанс да отида да тичам. Цял ден се изнервям по този повод, всеки път като стана от стола псувам на ум. Иначе сила, като че ли имам достатъчно, но дискомфорта е дразнещ. Ще се чуя с неврологът ми утре и почвам леки тренировки, бързо ходене на пътека, колело и прочие.
Върнете се в началото
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Чет Апр 11, 2013 9:25 am    Заглавие: новодиагностициран с въпроси Отговорете с цитат

Пешо,продължавай да спортуваш,докато тялото ти позволява.Не се отказвай докато можеш.Но бъди реалист.И аз използвах уредите-кростренажор,бягаща пътека и т.н. но вече не мога.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Апр 11, 2013 12:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Pesho написа:
ivan написа:

Аз точно заради спорта искам да махна тези проблеми. Като ме болят и схващат краката изобщо няма шанс да отида да тичам. Цял ден се изнервям по този повод, всеки път като стана от стола псувам на ум. Иначе сила, като че ли имам достатъчно, но дискомфорта е дразнещ. Ще се чуя с неврологът ми утре и почвам леки тренировки, бързо ходене на пътека, колело и прочие.

Важното е да не спираш. Мускулната маса ти дава много силен компенсаторен механизъм срещу МС. При мен в резултат на сила и натрупана маса в продължение на цели 3 години никой не успя дори да диагностицира МС, въпреки че вече имах някои симптоми. Това се случи чак след един жесток пристъп и ЯМР. Та най-важното е да не спираш дори да си под оптималната форма и под оптималните постижения. Спреш ли ще загубиш много бързо маса и сила. НЕ СПИРАЙ
КалинаВД

МнениеПуснато на: Чет Май 02, 2013 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте.От няколко дни Ви чета усилено.В понеделник на дъщеря ми и поставиха диагноза МС цереброспинална форма.В момента е на системи с урбазон.В момента има замъглено зрение единствено ако се опитва да чете,иначе вижда нормално;по-сериозно е схващането на дясната страна на лицето;има замаяност и леко залита.Няма никакви болки.Правиха и ЯМР и кръвна картина.ЯМР показа някакви отклонения,които никой не ми обясни точно какви са.Изследванията на кръв казаха че са чудесни и изведнъж тази диагноза,която направо ни изкара извън релси.Моля споделете има ли вероятност диагнозата да е сгрешена и трябва ли да и направим допълнителни други изследвания.
Върнете се в началото
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Пет Май 03, 2013 9:42 am    Заглавие: новодиагностициран с въпроси Отговорете с цитат

Здравей Галина.За доказване на диагнозата е необходим ЯМР.Вие го имате,но съвет към вас-не се дръжте с дъщеря си като болна.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Вто Май 07, 2013 12:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, КалинаВД. Малко вероятно е да е сгрешена диагнозата... Симптомите са класически, особено за "първи" пристъпи.

Има много писано във форума за различните видове проблеми... Изчети внимателно каквото те интересува, а ние сме насреща за въпроси. Кураж и горе главата! Smile
КалинаВД

МнениеПуснато на: Сря Май 08, 2013 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви за отговорите и окуражаванетоSmileДнес я изписаха от "Св.Наум" с потвърдена диагноза-пристъпно ремитентна форма.Включват я в програма за клинично изследване.
Върнете се в началото
Pesho

МнениеПуснато на: Сря Май 08, 2013 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

КалинаВД написа:
Благодаря Ви за отговорите и окуражаванетоSmileДнес я изписаха от "Св.Наум" с потвърдена диагноза-пристъпно ремитентна форма.Включват я в програма за клинично изследване.

Здравей, какво е проучването, за кой препарат?
Върнете се в началото
КалинаВД

МнениеПуснато на: Пон Май 13, 2013 1:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

казаха,че ще ни запознаят обстойно за програмата когато я извикат в края на месеца.Тогава ще напиша подробности.До колкото разбрах ще е на хапчета,но не знам какви.
Върнете се в началото
tanq_rs

Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Вто Май 14, 2013 11:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте.освен Gillenya друг препарат на таблетки до колкото знам нqма,но той е минал клиничните проучвания.Принципно него го предписват на хора за които се смята че интерфероните не ефикасни.
dani2003

Местожителство: Германия

МнениеПуснато на: Сря Май 15, 2013 3:10 pm    Заглавие: f Отговорете с цитат

В линка е новото лекарство за пристъпна форма на МС. От около 2 месеца се ползва в Германия. Невролога ми го предложи, но аз не се осмелих да го пробвам. Струва около 50 000 евро на година, но здравната каса го плаща. На базата на фумаринова киселина е. Таблетна форма и се е ползвало от години за псориазис. Уж имало много по-малко странични действия от интерфероните. Може би тези хапчета се изпробват сега в БГ. Общо-взето много се работи по темата. Дано да открият нещо ефикасно.
http://www.dmsg.de/multiple-sklerose-news/index.php?w3pid=news&kategorie=forschung&anr=2538
Върнете се в началото
Pesho

МнениеПуснато на: Сря Май 15, 2013 6:27 pm    Заглавие: Re: f Отговорете с цитат

dani2003 написа:
В линка е новото лекарство за пристъпна форма на МС. От около 2 месеца се ползва в Германия. Невролога ми го предложи, но аз не се осмелих да го пробвам. Струва около 50 000 евро на година, но здравната каса го плаща. На базата на фумаринова киселина е. Таблетна форма и се е ползвало от години за псориазис. Уж имало много по-малко странични действия от интерфероните. Може би тези хапчета се изпробват сега в БГ. Общо-взето много се работи по темата. Дано да открият нещо ефикасно.
http://www.dmsg.de/multiple-sklerose-news/index.php?w3pid=news&kategorie=forschung&anr=2538

Май става въпрос за BG-12 или вече както се казва Tecfidera. Пак взимат някакво старо лекарство, намират ново приложение, промелят съвсем леко структурата и 50 000 евро на година.... И накрая може да се окаже, че оригиналното лекарство работи по-добре и струва 100лв на година примерно.
Върнете се в началото
tanq_rs

Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Чет Май 16, 2013 7:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това да не съото лекарство което преди бе известно като Tysabri?
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети