МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
МС без пристъпи

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Darvenata_glava

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Дек 06, 2011 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Колеги имам един въпрос. Има заболяването от доста години. Но в полседните 10 години не съм имал отчетива криза. Въпреки това отявлено, бавно но систематично се влошавам. Засичм си разстояния и маршрути, вече и 300 метра ходене ми идва много, залитам, вие ми се свят.. Когато ида на лекар, слагат ме на системи - урбазона не ми действа, пък и аз кризи нямам.. Спрях фероните, чувствам се зле от тях. Просто вече идея нямам каво да правя. Не смея да ида на лекар, защото на практика мяма какво да му кажа, а скоро ще трябва да си купувам бастун... От нова година почвам налтрексона.. Пия и витамин це, сега ще почна и някакъв чесън на таблетки... Има ли някой от Вас така дълги години без криза, но да си се влошава?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kladara

Местожителство: хасково

МнениеПуснато на: Вто Дек 06, 2011 7:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, и аз съм така - без кризи , но с упорито постепенно влошаване.
От Авонекса се чувствах много добре, но тогава бях още в мачалото на заболяването.
Бетаферона определено ме влоши и го спрях.
Няколко год. влошаването беше бавно почти незабележимо за околните ( само аз си го усещах)
Последниге 2 год. обаче за съжаление не е така.(влощаването е по-осезателно.)
Прехваления Орбазон не ми действа, даже мисля, че ме влошава. Сега треперя до не започна да се влошанам пак, защото немога повече да разчитам на това т.н. "лечение".
Та това е.
Поздрави и всичко хубаво!
Върнете се в началото
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Чет Дек 08, 2011 10:12 am    Заглавие: мс без пристъп Отговорете с цитат

без пристъп значи,че е първичнопрогресираща форма и от известен професор знам,че е безмислено да се пие кортикостероид,а урбазона е това.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dlh

МнениеПуснато на: Пет Дек 23, 2011 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Darvenata_glava написа:
имам заболяването от доста години. Но в полседните 10 години не съм имал отчетива криза. Въпреки това отявлено, бавно но систематично се влошавам. Засичм си разстояния и маршрути, вече и 300 метра ходене ми идва много, залитам, вие ми се свят.. Когато ида на лекар, слагат ме на системи - урбазона не ми действа, пък и аз кризи нямам.. Има ли някой от Вас така дълги години без криза, но да си се влошава?

При мен беше абсолютно същото!!!
kladara написа:
Здравей, и аз съм така - без кризи , но с упорито постепенно влошаване.
влошаването беше бавно почти незабележимо за околните ( само аз си го усещах)
Последниге 2 год. обаче за съжаление не е така.(влощаването е по-осезателно.)
Поздрави и всичко хубаво!

И така мога да кажа за мен - абсолютно същото!!!
Просто при нас болестта е започнала в пристъпно-ремитентна форма, и е преминала в прогресираща...
Fado

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 23, 2011 3:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И с мен е така... Sad
Върнете се в началото
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Пет Дек 23, 2011 6:27 pm    Заглавие: мс без пристъпи Отговорете с цитат

позволете ми да не се съглася.Аз съм първичнопрогресираща форма и никога не съм имала пристъпи.Пристъпно-ремитентната форма преминава във вторичнопрогресираща.Казв3ам ви го,защото го знам от проф. и даже не ми препоръчва корти,костероиди,защото при мен няма смисъл.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Darvenata_glava

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Дек 24, 2011 9:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм имал в началото 3-4 пристъпа, за 5-6 години, но от тогава нямам, а сега вече съм доста зле... Да го кажем едвам ходя и то малки разсвтояния... И когато ида на лекар слагат ме на система и ме пускат от болницата.. А аз не съм нито по зле нито по добре.. Все съм си така... Явно дето вика колегата едната форма минава в друга... Ама при другата би трябвало бързо да се влоша? Или се лъжа? А то при мен е неусетно бавно (повече от 10 мгодини)...
Върнете се в началото
s_ms

МнениеПуснато на: Нед Ное 02, 2014 6:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Сега на какво лечение сте ?
Върнете се в началото
fidercho

МнениеПуснато на: Вто Ное 04, 2014 3:56 pm    Заглавие: МС без пристъпи Отговорете с цитат

s_ms написа:
Аз съм с пристъпно ремитентна. Несъм имал пристъпи от една година и половина. ГЛАДОЛЕЧЕНИЕ.
Върнете се в началото
s_ms

МнениеПуснато на: Чет Ное 06, 2014 8:25 pm    Заглавие: Re: МС без пристъпи Отговорете с цитат

fidercho написа:
s_ms написа:
Аз съм с пристъпно ремитентна. Несъм имал пристъпи от една година и половина. ГЛАДОЛЕЧЕНИЕ.

Какво имаш предвид под ГЛАДОЛЕЧЕНИЕ ?

Конкретна диета ли?
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети