МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
къде почивате?

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Санаториално лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
мона

МнениеПуснато на: Пет Юли 31, 2009 8:36 am    Заглавие: къде почивате? Отговорете с цитат

Здравейте всички!Тази година ми се иска да отида на балнеосанаториум ,свързан с нашето" мило" заболяване,но не знам къде е най-добре като база и като място с подходящи процедури и т.н.Семейната лекарка не знаеше,а аз си мисля ,че тук са хората които могат най-добре да ми помогнат със съвети!
Wink Ако може напишете и как става-със направление ли е,по клинична пътека ли,обаждате ли се за запазване на място?? Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Пет Юли 31, 2009 11:13 pm    Заглавие: санаториално лечение Отговорете с цитат

Здравей,ако искаш на санаториум/балнеохотел/трябва да си запазиш място чрез почивно дело в твоя град.А в специализирана болница за рехабилитация е по клинична пътека,ако можеш да се уредиш и е много евтино.Препоръчвам ти Бургаските минерални бани,в които водата е много лечебна за МС.Може и в Наречен,Баня-Карловско.Гледай,където има минерална вода,иначе и в Банкя има за МС санаториум,но там няма да имаш полза.Успех.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
beni

МнениеПуснато на: Нед Авг 09, 2009 1:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет Мона,
Има два начина да отидеш на санаториум - по клинична пътека и по програмите на НОИ. По клинична пътека отиваш в санаториум все едно постъпваш в болница. Необходимите документи са: направление за хоспитализация (талон №7, ако не се лъжа) за клинична пътека 237 и етапна епикриза. Взимаш ги от личния лекар. Носи си и всички предишни изследвания и епикризи. Някъде ги искат. По КП не плащаш такса за престоя с нашата диагноза. Лошото е, че повечето санаториуми изчерпват лимита си по КП много бързо. Другия начин е по НОИ. Прочети тук как става:
http://www.msobshtestvo.org/forums/viewtopic.php?t=846.
С диагноза МС имаш право да отидеш по веднъж годишно по всеки начи.
Ето и телефоните на някои санаториуми, където е добре за нас:
02 997 7265 Банкя, база "Ясен"
0334 22 12 Наречен
09527 22 58 Вършец
05512 23 78 Бургаски минерални бани
04361 21 46 Павел Баня
0554 227 49 Сл. бряг, х-л Средец

За тези места беше написано, че приемат с МС, но за всеки случай като се свържеш с тях, питай.
Успех и хубаво лято!
Върнете се в началото
мона

МнениеПуснато на: Пон Авг 10, 2009 9:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря,beni !
Обадих се в Наречен и си направих резервация за 21.09.
Ти ходила ли си в някои от тези места и какви са ти впечатленията?
Не ме попитаха дали съм по кл.пътека или по НОИ.
Върнете се в началото
beni

МнениеПуснато на: Пон Авг 10, 2009 7:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здрасти!
Ходила съм в "Ясен" и съм много доволна. Имат добри невролози и рехабилитатори, макар че малко се сряскат от диагнозата. Базата е добра, има басейн, вани, фитнес зала. Там обаче още преди Великден бяха приключили с кл.пътеки за годината. Мисля че теб в Наречен са те записали по НОИ. Това изглежда е по-разпространено. Най-добре звънни пак и ги питай.
Върнете се в началото
stanka61

МнениеПуснато на: Вто Авг 11, 2009 8:49 am    Заглавие: къде почивате Отговорете с цитат

Здравей,мисля,че по клинична пътека можеш да отидеш в специализираните болници за рехабилитация.Наистина много бързо свършват.Аз ще ходя от 3.09 на Бургаските бани в балнеохотел"Свети Мина".За съжаление нямаше място в специализираната болница.Съвета ми е да ходиш там,където има минерална вода.С риск да ви стана досадна,ще кажа пак колко полезна е водата на Бургаските бани за нашето заболяване.Казвам го,защото съм усетила ефекта.Поздрави на всички Razz
Върнете се в началото
мона

МнениеПуснато на: Вто Авг 11, 2009 1:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А тези места,които е изредила beni,не са ли специализирани ?
Върнете се в началото
stanka61

МнениеПуснато на: Сря Авг 12, 2009 9:01 am    Заглавие: къде почивате Отговорете с цитат

Здравей Мона,в Павел баня,Наречен и Бургаските бани има и специализирани болници и балнеохотели/санаториуми/.За Вършец не знам какво е,но позната с МС е ходила там.За Слъняев бряг за първи път чувам,че има санаториум за МС.Успех.
Върнете се в началото
мона

МнениеПуснато на: Чет Авг 13, 2009 11:46 am    Заглавие: Отговорете с цитат

здр.,
а знаете ли след като отида по линия на НОИ дали ще ми бъде възстановена таксата ,която ще платя за тези 14 дни?
Благодаря ви за отговорите!
Пробвах да се свържа със Станка по скайпа,но сигурно не си го отваряла.... Crying or Very sad
Върнете се в началото
stanka61

МнениеПуснато на: Чет Авг 13, 2009 2:15 pm    Заглавие: санаториално лечение Отговорете с цитат

Здравей Mona,няма да ти възстановят нищо,защото по НОИ ти ползваш превилегии.В цената,която заплащаш е включена само цената на част от храната,а процедурите ,спането и другата част от храната ти се плащат от НОИ.Знам въпреки това цените са солени.Успех ти желая
Върнете се в началото
petio

Местожителство: Червен бряг

МнениеПуснато на: Чет Авг 13, 2009 10:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

привет на всички.

За Наречен има една малка поправка и тя е, че телефоните на бившия военен санаториум са 0334 22212 и 0888 105 105

Не правя реклама, аз просто съм влюбен в това прекрасно място!!!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
petesmit

Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 3:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От 1 до 15.09 2009 г.бях в профилакториума в гр.Перник по програмата на НОИ.Условията са като в повечето държавни болници,но обслужването е добро.Аз съм много доволна от направените ми процедури и вече 3-ти месец се чувствам отлично т.е.не съм се чувствала по-добре след диагнозата.Препоръчаха ми да отида на водни процедури за МГ.Дали такива се правят в "Люляци"-Габрово или"Св.Мина"-Бургаски минерални бани?
Върнете се в началото
stanka61

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 5:41 pm    Заглавие: къде почивате Отговорете с цитат

Здравей petesmit,определено ти препоръчвам Бургаските бани.Водата е много лечебна за нас.Люляците,не знам имат ли минерална вода,ама там е за дихателни заболявания.
Върнете се в началото
gergana

Местожителство: Бургас

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 8:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте на всички! Преди четири дни се върнах от Павел баня и искам да сподля с всички, че съм много доволна от процедурите там. Аз съм с МГ, но бях по кличнична пътека заради гонартрозата, която получих като страничен ефект от КС. Д-р Иванова, която ме прие там ми назначи процедури, които са съчетани за ставните заболявания и МГ едновременно - индивидуална ЛФК, подводна ЛФК, бипулсатор и джакузи. Почувствах подобрение още на третия ден! Водата в басейна вече е с температура 34-36 градуса и е подходяща за МС и МГ! Лекарите там са запознати и с двете заболявания, за разлика от Момин проход където бях през септември!
Върнете се в началото
diana1980

МнениеПуснато на: Вто Яну 12, 2016 6:39 pm    Заглавие: Re: къде почивате? Отговорете с цитат

Здравейте,най-приятно е на морето,там вече има много санаториуми-частни.Но при всички случаи ви препоръчвам да не ходите сама,особено ако сте добре изглеждаща жена.На всички регистратури се практикува да се поставят такива жени при някое от противните протежета на персонала-разбира се срещу заплащане(рушвет).Аз имах удоволствието да бъда с едно подобие на хипопотам,крадливо и просто.Успех ви желая!Диана
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Санаториално лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети