МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза
 
 Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
втори пристъп

 
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Plami_88



Регистриран на: 20 Авг 2007
Мнения: 5

МнениеПуснато на: Съб Окт 12, 2013 8:17 pm    Заглавие: втори пристъп Отговорете с цитат

здравейте, миналата седмица бях с пристъп и от понеделник до петък бях на метилпреднизолон по 500 мл системи, но от днес 7 дни след изписването усещам изтръпване от другата страна. дали е възможно да получавам втори пристъп толкова скоро след системите. иначе от предния пристъп ми се пооправиха нещата, но за това предполагам трябва време. докторката ми е казвала да чакам по един ден, за да видя дали продължават оплакванията и тогава да й звъня.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefo



Регистриран на: 20 Сеп 2007
Мнения: 168

МнениеПуснато на: Пон Окт 14, 2013 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Искрено се надявам тези симптоми да не са породени от 2-ри пристъп и то толкова скоро след направените ти вливания на урбазон, макар че не е и невъзможно. Лично на мен ми се е случвало да изживея подобен период, но при теб се надявам да е реакция от кортикостероидите,които са ти вляли,което е по-вероятно.Изчакай да видиш дали това продължава след 2 дни и тогава потърси лекуващия ти лекар.
Успех!
_________________
ЕДИН ЗА ВСИЧКИ,ВСИЧКИ ЗА 1 Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
s_ms



Регистриран на: 28 Фев 2009
Мнения: 179

МнениеПуснато на: Вто Окт 15, 2013 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен ако продължи с оплакванията са неизлекуван първи пристъп, а не втори...


Изчакай няколко дни...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tanq_rs



Регистриран на: 25 Апр 2007
Мнения: 231
Местожителство: Ruse

МнениеПуснато на: Сря Окт 16, 2013 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

спорно е дали е нов пристап или не е... На мен самата ми се е случвало да получа два в рамките на месец и си мислех че не е вазмойно,че си внушвам и т.н.
принципно имаи предвид ,че не винаги и не всички се възтановqват на 100 % след лечение на пристап.ти наи -добре мойеш да прецениш дали това което сега усещаш е дефицит които е останал или е нещо което се е поqвило пак.
пристап е когато жчера си правил нещо ,а днес не мойеш да правиш ,правиш го сас дадено затруднение.
_________________
Всичко,което не ни убива ни прави по-силни,защото животът е борба и само най-добрите я печелят.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
s_ms



Регистриран на: 28 Фев 2009
Мнения: 179

МнениеПуснато на: Нед Ное 02, 2014 6:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И какво лечение се прави за "ВТОРИЯТ ПРИСТЪП" ?...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МС - симптоматика Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


Powered by phpBB © 2001 - 2006 phpBB Group
Translation by: Boby Dimitrov