МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
проблеми с памета

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други въпроси за МС
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Adri61

МнениеПуснато на: Чет Май 01, 2014 7:17 am    Заглавие: проблеми с памета Отговорете с цитат

От известно време се хващам ,че паметта ми изневерява.Върша нещо ,а след това въобще нямам спомен за това.Държа ме няколко месеца и отмина.От няколко дни се хващам ,че заменям думи със еднаква начална буква .Например вместо тиган,кажа тиква /това ми дойде на ум сега/ все такива от този род издънки.Вече не смея да си отворя устата да не изръся нещо.Съпругът ми се шегува ,но аз се страхувам.Някой от вас имал ли е такъв проблем.Дали мога да го препиша на МС или да започвам да се притеснявам да не е др диагноза
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Пет Май 02, 2014 7:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей,

Замислял съм се над този въпрос, защото и аз съм усещал подобни смущения... Не обръщал особено внимание обаче, защото не са чести и трайни. Забелязвам, че са по-силно изразени когато съм по-уморен (психически) и напрегнат с мисловна дейност.

Едва ли проявлението е плод само на МС. Вероятно съм просто уморен и природно разсеян (да не кажа глуповат Smile ).

Ще следя с интерес и за други мнения, защото може да се открие, че се засяга в близост център в мозъка, който се грижи за някои видове памет (даже не зная дали не пиша в момента глупости. Хайде, някой по-компетентен да се изкаже).
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 03, 2014 11:06 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди години смятах, че името на МС неправилно се свързва от хората със старческата склероза, но... за съжаление и това е един от симптомите на болестта. Не мисля, че се проявява в началните стадии на заболяването, но установих, че десетина години след първия ми пристъп развивам сериозни проблеми с краткотрайната памет - напр. не помня какво съм ял вчера, докато спомените от детството ми са все още непокътнати.
Върнете се в началото
dani2003

Местожителство: Германия

МнениеПуснато на: Съб Май 03, 2014 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отдавна е доказано, че с МС са свързани много когнитивни нарушения. Дори мозъкът се смалява. Препоръчва се да се прави специална тренировка на мозъка. Мога да пратя един линк. Казва се когни фит и се оценява от психолози. Пролзвала съм го и наистина имам подобрение в резултатите. Пускам го на руски, но могат да се променят настройките.

https://www.cognifit.com/ru/professional
Върнете се в началото
Fado

МнениеПуснато на: Нед Юни 04, 2017 8:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет! При мен проблемът е не толкова с паметта, колкото с концентрацията. Например, трудно ми е да изгледам един филм, губя нишката и не винаги схващам за какво става въпрос. Но най-лошото е, че ми пречи на работата. Пиете ли някакви лекарства, въобще има ли лекарства за това? Sad
Върнете се в началото
popo_roro

МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2017 5:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В продължение на 6 месеца приемах Мемантин, но не забелязах никаква разлика. Стига да нямаш проблем със съня, може да пробваш как ще ти се отрази повишената консумацията на кафе или някоя от тези мерки.
Върнете се в началото
Fado

МнениеПуснато на: Пон Юни 05, 2017 9:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти за линковете. Кафе пия много, дори повече от пет чаши на ден. А мозъка си тренирам като решавам судоку. Препоръчвам ти го, защото е много забавно. Но въпреки всичко това проблемът си стои...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други въпроси за МС Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети