МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Медикаменти,които могат да влошат миастения гравис!!!
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МГ - медикаменти и лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
agi

МнениеПуснато на: Пон Ное 12, 2007 1:34 pm    Заглавие: Медикаменти,които могат да влошат миастения гравис!!! Отговорете с цитат

МЕДИКАМЕНТИ, КОИТО МОГАТ ДА ВЛОШАТ ПРОТИЧАНЕТО НА МИАСТЕНИЯ ГРАВИС

АНТИБИОТИЦИ И ХИМИОТЕРАПЕВТИЦИ
Аминогликозиди
Линкомицин/Клиндамицин
Тетрациклини
Макролиди
Флуороквинолони
Сулфонамиди
АНЕСТЕТИЦИ
Средства, блокиращи нервно-мускулното предаване
Лидокаин
Прокаин
СЪРДЕЧНО-СЪДОВИ МЕДИКАМЕНТИ
Бета блокери
Калциеви антагонисти
Прокаинамид
Хинидин
БЕНЗОДИАЗЕПИНИ
ДРУГИ
Барбитурати
Фенитоин
Невролептици
Магнезиеви препарати
Литиеви препарати
Кортикостероиди във високи дози
Йодни контрастни средства
Хинин (включително в тоник)
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
agi

МнениеПуснато на: Пон Ное 12, 2007 4:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Миастенията е заболяване,което може да се усложни от много медикаменти.Ако някой се е повлиял отрицателно от някое лекарство,нека да сподели с всички.Така си помагаме взаимно.
Върнете се в началото
varnenka

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Сря Ное 14, 2007 10:13 pm    Заглавие: zdr Отговорете с цитат

da,moje bi nqkoi e taka,no ako se nalaga da se pie antibiotik za grip naprimer predpolagam,4e e po-dobre da se izlekuva grip-a.A shto se otnasq do medikamentite, az pia lexotan po 1/2 za sun predi lqgane i ne mi se otrazqva,a sum 4uvala hora,koito piat po-silni hap4eta za sun i to predi operacia. Taka se vsi4ko zavisi ot sustoqnieto na 4oveka
Върнете се в началото
ROMI

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 1:48 pm    Заглавие: medikamenti Отговорете с цитат

varnenka napravo zvu4i neveroiatno niama na4in miastenik da pie lekarstva ot roda na takiva kato leksotan i da ne se vlo6i zdravi hora kato gi piat posle se 4uvstvat otpadnali a kakvo ostava za nas ako si se izlekuvala togava sam saglasna
agi

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 2:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нека да не се заблуждаваме.Тоя списък е една обща статистика,но не е казано,че всеки ще се влоши от всички лекарства,които са посочени.Важно е да знаем кое би ни навредило и да го вземаме при крайна необходимост.Аз получих много сериозна дихателна криза от Макропен,но съм пила Сулфагванидин без проблеми,а той е от групата на Сулфонамидите.При болно гърло съм смукала Трахизан,който съдържа Лидокаин,но също не съм се влошавала.При всеки е индивидуално и зависи от реакцията на организма.Но не мисля,че който и да било лекар ще рискува да назначи Лексотан на болен от миастения.Или някое друго лекарство от списъка.Но тъй кто ние имаме навика и смелостта да се самолекуваме,мисля,че списъка не е излишен,а който иска да рискува е негов проблем.
Върнете се в началото
agi

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пропуснах да кажа за антибиотиците,че никой не забранява всички групи,а само 2-аминоглюкозиди и макролиди.Аз съм пила Цефалексин и Оспамокс без проблеми.Добре е да се интересуваме от всичко свързано с болестта и да не живеем с мисълта:"На мене това няма да се случи."Ако нямаше риск при употребата на някои лекарства нямаше да има такъв дълъг списък.
Върнете се в началото
villy2

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 5:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,аз имам ето този списък с Забранени и Възможни алтернативи .Сигурно много от вас го имат ,но реших все пак да го кача тук http://argent1342.ifolder.ru/4148063
Върнете се в началото
ROMI

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 6:51 pm    Заглавие: medikamenti Отговорете с цитат

vili2 blagodaria agi ima6e predvid to4no tozi na4in da si pomagame za6toto na vseki mu deistvat po razli4en na4in lekarstvata no nikoi ne moje da me ubedi 4e ot grupata na lexotanite ne vlo6avat sastoianieto na miastenicite te to4no po tozi na4in deistvat otpuska6to a nie dostata4no sme otpusnati.Izviniavam se na varnenka no e taka
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 7:53 pm    Заглавие: Re: medikamenti Отговорете с цитат

Ако лексотан ви пречи, можете да ползувате за заспиване мелатонин. От три-четири месеца съм изхвърлил диазепами, лексотани...Това не е обичайно приспивателно, а хр. добавка. Пийвате си едно драже към 21.30-22.00 и след половин-един час ви обхваща сладка дрямка, спите си нормално и спокойно. И не е скъп - една опаковка струва 7 лв. и имате дражета за три месеца. Опитайте. И за да не ви се правя на прекалено компетентен, в листовката ще прочетете повечко. Все пак попитайте лекарите си, дали при миастения не вреди, макар че не вярвам.
Върнете се в началото
villy2

МнениеПуснато на: Чет Ное 15, 2007 10:12 pm    Заглавие: Re: medikamenti Отговорете с цитат

lucho написа:
Ако лексотан ви пречи, можете да ползувате за заспиване мелатонин. От три-четири месеца съм изхвърлил диазепами, лексотани...Това не е обичайно приспивателно, а хр. добавка. Пийвате си едно драже към 21.30-22.00 и след половин-един час ви обхваща сладка дрямка, спите си нормално и спокойно. И не е скъп - една опаковка струва 7 лв. и имате дражета за три месеца. Опитайте. И за да не ви се правя на прекалено компетентен, в листовката ще прочетете повечко. Все пак попитайте лекарите си, дали при миастения не вреди, макар че не вярвам.

Аз от доста време си мисля за Мелатонина ,но не смея заради миастенията.Вярно,че е хр.добавка -но пак ме е страх.Преди ми беше изписано Зопиклон (мисля,че така се казваше)не е с зелена рецепта,продава се свободно.Но се оказа ,че вреди при миастения-пише го в листовката.И идеята за тази тема е много добра!
Ето линк за Мелатонин-а ,ако някои разбере дали влияе на миастенията ,моля да го сподели http://www.melatonin-bg.com/index.html
Върнете се в началото
ROMI

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 8:44 am    Заглавие: medikamenti Отговорете с цитат

razbira se 4e temata e dobra hubavo e da spodeliame koi ot kakvo se vlo6ava za6toto ima i lekari koito neznaiat
agi

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 9:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Всеки организъм различно рагира на лекарствата.Някои се влошават дори от аналгин.Ако става въпрос за билки и хранителни добавки,според мен не трябва да подценяваме действието им.За себе си мога да кажа,че се влошавам много от валериана,а това е билка.Влошавам се дори от някои храни и напитки.Така,че не бих рискувала и с Мелатонин.Когато много ме стегнат нервите пия мащерка,дори и да не помогне кой знае колко,поне не вреди.
Върнете се в началото
destin

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 10:12 am    Заглавие: aloe vera Отговорете с цитат

Zdraveite, naistina temata s lekarstvata, koito mogat da vloshat mg e dosta dobra.Vseki neka spodeli sobstvenijat si opit.
Az iskam da spodelja moja opit s hranitelni dobavki.Ot blizo 1 mesec pija Aloe vera gel,Ribeno maslo kato Omega 3-6-9,Vit B12+Folieva kiselina, Lecithin na granulu i Kalcii zaradi prednsiolona.
Sega sam vzela Aloe Vera gel Freedom v koeto ima sastavkata msm - ili minerala sjara, za koito tvardjat tce e nai-dobrija v lecnieto na mg.
Vsicko tova vzimam vseki den i kazvat tce sled 90 den tjabva da ima pologitelen rezultati - spcialno ot aloeto.
Moga da kaga tce ot Lecithina se useshta mnogo dobro podobrenie na mg.
Spodelete ako ste vzimali takiva dobavki i dali desitvat naistina.
Върнете се в началото
destin

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 10:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Malko po-podrobna informacija otnosno lekarstvata i mg:

Table 1. Drugs that impair neuromuscular transmission and may increase weakness in patients with underlying neuromuscular junction disorders
Antibiotics
Aminoglycosides
tobramycin
gentamicin
netilmicin
neomycin
streptomycin
kanamycin
fluoroquinolones
ciprofloxacin
norfloxacin
ofloxacin
Other antibiotics
tetracyclines
sulfonamides
penicillins
amino acid antibiotics
macrolides
azithromycin
clarithromycin
ritonavir
Other Quinolones
quinidine
quinine
chloroquine
fluoquinolone antibiotics
magnesium-containing preparations
Table 2. Drugs implicated as potentially harmful in myasthenia gravis patients based on either anecdotal case reports or in-vitro microelectrode studies (or both)
Beta blockers
propranolol
oxprenolol
timolol
practolol
atenolol
labetalol
metoprolol
nadolol
Calcium channel blockers
verapamil
Other cardiac drugs
procainamide
bretylium
trimethaphan
Anticonvulsant medication
phenytoin
barbiturates
ethosuximide
carbamazepine
gabapentin
Ophthalmologic medications
timolol
betaxolol hydrochloride echothiophate (a long-acting cholinesterase inhibitor used in the treatment of open angle glaucoma)
Psychiatric drugs
lithium carbonate
phenothiazines
amitriptyline
imipramine
amphetamines
haloperidol
Върнете се в началото
ROMI

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 10:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

az pieh aloe no mi malko skapo i za tova ne prodaljih no mislia 4e deistva dobre ti samata kak se 4uvstva6 ot tezi ne6ta deto si pisala 4uvstva6 li se po dobre
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МГ - медикаменти и лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети