МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Медикаменти,които могат да влошат миастения гравис!!!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МГ - медикаменти и лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 10:25 am    Заглавие: Re: medikamenti Отговорете с цитат

...И не е скъп - една опаковка струва 7 лв. и имате дражета за три месеца.[/quote]

Допуснал съм грешка и моля за извинение: тъй като в една опаковка мелатонин има 60 дражета, а приемът е по едно вечер, няма как да ви стигне за три месеца - по-скора за два, но и това не е кой знае колко скъпо. Вероятно съм пропуснал някой от часовете по математика за първи клас Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ROMI

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 10:36 am    Заглавие: Отговорете с цитат

lucho ti miastenia li ima6 ili ms
destin

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 10:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Az prodalgavam da go pija, za sga finansovo izdargam, naistina e skapicko no ako ima efekt si zaslugava parite.No kazvat tce min 90 dni trjabva da minat.Kazvat, tce imalo njakavi ozdravitelni krizi kato vzimash aloeto , pri koito moge da se nabludava vloshavane i pri men ima takova neshto, no dali e ozdravitelna kriza ili loshavane neznam.
V mnogo sitove pishe tce e imunomodulator, zardi koeto si go vzeh, pisheshe tce uspeshno podobrjava mg, kakto i ms.No pak v drugi pishe tce e imunostimulator i ako e taka vazmogno li e da zapocnat da se proizvegdat osht antitela, i ot tam da se vloshava tcovek.Pak kato vzima i prednisolone da se polucava malko sblaskvasht se efekt - ednoto povishava, drugoto namaljava.
Tova sa samo predpologenija obace, az prodalgavam da go pija i sam sigurna ce she mi pomogne da dostigna remisija.
Ot lecithina sam sigurna tce sam po-dobre, B12 i ribenoto maslo sashto mnogo dobre deistvat , no trjabva vreme da se natrupat v organizma.Ne moge s magiceska pracka za sagalenie.
Върнете се в началото
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пет Ное 16, 2007 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ROMI написа:
lucho ti miastenia li ima6 ili ms

MS
Върнете се в началото
agi

МнениеПуснато на: Пет Ное 23, 2007 8:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много хора биха си задали въпроса след като толкова лекарства са противопоказани при миастения,в крайна сметка с какво да се лекуваме.Аз съм чела в листовката на Бусколизина,че е противопоказан при миастения и при болки в стомаха пия парацетамол,въпреки,че не е най-подходящ.Пия и аналгин,защото го понасям,но съм чувала,че има болни,които не се чувстват добре от него.Всичко това е само за да не използвам спазмолитици.Попадна ми една информация за спазмолитиците от която става ясно,че но-шпа е най подходящ,най не би ни навредил,а дали е така...не зная.Споделям какво съм чела с вас,а вече всеки сам да прави преценка за себе си.

Сравнението между отделните спазмолитици е важно за правилния избор на
такъв медикамент в ежедневната практика на лекаря.

Защо е важно да сравним различните и най-често използвани спазмолитици?

НО-ШПА
Директно миотропно
Drotaverine hydrochloride
Инхибира фосфодиестераза IV-повишава цАМФ-инхибира ензима киназа-релаксация на гл.мускулатура
Абсорбция-бърза и пълна
Метаболизъм –черен дроб
Екскреция-с урината и фекалиите
Холецистолитиаза,холангиолитиаза,холецистит,перихолецистит,холангит,
папилит,нефролитиаза,уретеролитиаза,пиелит,цистит,спазми на пик.мехур,по време на раждане,спазми от гастроинтестинален произход,тензионен тип главоболие,гинекологични заболявания- дисменорея

Противопоказания за употреба
Свръхчувствителност
Тежка чернодробна и бъбречна недостатъчност
От 3 до 6 таблетки разделени на 2-3 приема
Над 1год. -1табл. 3пъти дневно

СПАЗМАЛГОН
Миотропно+холинолитично
Metamizole sodium
Pitofenon hydrochloride
Fenpiverin bromide
Pitofenon –папавериноподобно д-е
Fenpiverin-холинолитично,атропиноподобно д-е
Абсорбция-частична от 5 до 30 %
Метаболизъм –черен дроб
Екскреция-с урината
При лечение на слаб или умерен болков синдром вследствие на спазми на вътрешните органи-нефролитиаза,възпалителни заболявания на пикочните пътища,стомашни и чревни колики,холелитиаза,дисменорея

Свръхчувствителност
Илеус и мегаколон
Атония на жл. И пикочен мехур
Бъбр. И чернодробна недостатъчност
Бременност и кърмене
Глаукома
Хипертрофия на простатата
Хипертиреоидизъм
Ритъмни нарушения,ИБС,ЗСН
Бронхит и бронхоспазъм
Хематологични заболявания
Порфирия

1-2 таблетки 2-3 пъти дневно
над 9г -. ½ табл. 2-3 пъти дневно

БУСКОЛИЗИН
М холинолитик
Butilscopolamine
Блокира периферните пре- и постсинаптични мускаринови рецептори,има и известно N-холинолитично д-е
Абсорбция бърза и пълна
Метаболизъм –черен дроб
Екскреция-предимно с урината
Дуоденална и стомашна язва,гастро-интестинални спазми,дискинезия на жл.мехур,спазми на пикочни пътища,дисменорея

Свръхчувствителност
Миастения гравис
Илеус
Пилорна стеноза
Тиреотоксикоза
Бъбречни и чернодробни заболявания
порфирия
Ритъмни нарушения
Глаукома
Епилепсия

1-2 таблетки з-4 пъти дневно
Над 6г-.1табл. 3пъти дневно

N.B !Drotaverine инхибира само ензима ФДЕ IV. Ензимът,който хидролизира цАМФ в клетките на гладката мускулатура на миокарда и съдовете е изоензим ФДЕ III.Ето защо препаратът Но-шпа е ефективно спазмолитично средство,без сериозни сърдечносъдови нежелани реакции и силна сърдечносъдова терапевтична активност.

Изводи – Защо Но Шпа?

-силен директно действащ спазмолитик
-няма антихолинергичен ефект
-може да се предписва при болни с глаукома и простатна хипертрофия
-може да се предписва при бременност
-няма ЦНС стр.ефекти
-не маскира остър хирургичен корем
-може да се комбинира с аналгетици и парасимпатиколитици
-много добра поносимост от всички възрастови групи
Върнете се в началото
villy2

МнениеПуснато на: Съб Ное 24, 2007 1:43 am    Заглавие: Re: aloe vera Отговорете с цитат

destin написа:
Zdraveite, naistina temata s lekarstvata, koito mogat da vloshat mg e dosta dobra.Vseki neka spodeli sobstvenijat si opit.
Az iskam da spodelja moja opit s hranitelni dobavki.Ot blizo 1 mesec pija Aloe vera gel,Ribeno maslo kato Omega 3-6-9,Vit B12+Folieva kiselina, Lecithin na granulu i Kalcii zaradi prednsiolona.
Sega sam vzela Aloe Vera gel Freedom v koeto ima sastavkata msm - ili minerala sjara, za koito tvardjat tce e nai-dobrija v lecnieto na mg.
Vsicko tova vzimam vseki den i kazvat tce sled 90 den tjabva da ima pologitelen rezultati - spcialno ot aloeto.
Moga da kaga tce ot Lecithina se useshta mnogo dobro podobrenie na mg.
Spodelete ako ste vzimali takiva dobavki i dali desitvat naistina.

След като прочетох мнението на destin се поразрових и намерих за Лецитина това http://best-body-nutrition.net/details_lecitin.htm Лично мен ме заинтересува
Върнете се в началото
destin

МнениеПуснато на: Съб Ное 24, 2007 9:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Da tocno tozi lecithin pija az vece dva meseca i sam mnogo dovolna, mislja tce ima goljam effect ot nego.26lv struva 250gr.
Върнете се в началото
agi

МнениеПуснато на: Съб Ное 24, 2007 1:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лецитина наистина е добра хранителна добавка за болните от миастения,защото 3 грама лецитин произвеждат 224 мг инозитол и 240 мг холин.А от холина в организма се образува ацетилхолин,който е медиатор,възбуждащ нервно-мускулното предаване.Искам да ви кажа за една добавка-Ниварин.Мисля,че и тя би повлияла добре на нашето заболяване.Не съм пила ,но може би ще опитам.Пише,че подобрява провеждането на възбудимостта в синапсите на централната и периферната нервна система,а при миастенията точно това е увредено.

НИВАРИН

Нова генерация бързо действащ биостимулатор със синергичен ефект, осигурен от мастно разтворим екстракт от здравец и екстракт от кокиче. Здравецът дава мощна енергия, несравнима с други стимулатори /има андроген подобно действие/. Кокичето директно повишава тонуса на мускулатурата и възбудимостта.

Ниварин подобрява провеждането на възбудимостта в синапсите на централната и периферна нервна система.
Повишава активността на скелетната мускулатура.
Подходящ е за възстановяване след полиомиелити, неврити, полиневрити, радикулити, радикулоневрити, последствия от травми на главния и гръбначния мозък. Бързо прекратява възпалителния процес при нервите и особено вторичните инфекции при Херпес Зостер.
В Лечебната медицина ускорява възстановяването на двигателните функции.
Има позитивно действие при нарушения във вестибуларния апарат, загуба на равновесие и др.
Подходящ е за спортове с рязък и бърз старт: атлетика, колоездене, щанги и др.

Последната промяна е направена от agi на Вто Ное 27, 2007 12:04 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
destin

МнениеПуснато на: Съб Ное 24, 2007 8:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zdraveite,
Tova za nivalina e vjarno, ceta v tcugdite forumi mnogo tcugdenci osobeno ot usa tarsjat ot Bulgary toja nivalin.No kato tceta toi se izpolzva kato zamestitel na Kalimina.Eto edina listovka na nivalina tam pishe tce se izpolzva pri mg neznam dali shte desitva,moge bi da, no trjabva da se vnimava s dozite, zashtoto pri golemi dozi kakto i s Kalimina pak se vloshava sastojanieto na mg.
http://www.bda.bg/bdias/3735d.pdf
Razgledaite go,kakvo shte kagete?
Върнете се в началото
agi

МнениеПуснато на: Съб Ное 24, 2007 9:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дестин,това за което аз съм чела е Ниварин,а не Нивалин.Нивалина е лекарство,а Ниварина е добавка.Това,което на мен ми е казвал лекар за Нивалина е,че може много да подобри състоянието,но може и да го влоши.Аз затова не съм пробвала да пия Нивалин.А ето информация за Ниварин-а

http://www.geocities.com/herbabul/2.html
Върнете се в началото
villy2

МнениеПуснато на: Съб Ное 24, 2007 9:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да наистина Нивалина се ползва или по-точно се е ползвал преди години за МГ.Когато ми поставиха диагнозата ми предписаха именно Нивалин и Милгама.След това един месец( може би месец и половина) всичко си беше ОК ,чуствах се идеално,нямаше падане на клепачите и никакви други оплаквания,но след това започна отново да се появява птоза на единия клепач.Но искам да отбележа,че ми беше изписано лекарство за сън ЗОПИКЛОН и го пиех почти всяка вечер.Давам си сметка ,че нивалина може би е действал,но Зопиклона е абсолютно противопоказен при МГ и може би влошаването да е само от него
Върнете се в началото
destin

МнениеПуснато на: Нед Ное 25, 2007 9:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Da prava si Agi,cjala vecer sam tcela za Nivalina i dobavkata, kojato ti si namerila.Prava si dobavkata moge bi bi ni podobrila sastojanieto trjabva da se probva.
Върнете се в началото
destin

МнениеПуснато на: Сря Ное 28, 2007 7:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Zdraveite,
Moga da kaga za njakoi lekarstva, koito sam pila i ne mi se e vloshila mg - Nurofen stop cold.Aulin,Analgin,Clritine,Aerius/antihistaminovi peparati/.
Drugo za sega ne se seshtam,shte pisha pak.
Върнете се в началото
danik

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Ное 30, 2007 7:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Не бях влизала и чела коментарите на тази тема - но ще ви кажа - НЕВЕРОЯТНИ СТЕ - ВИЕ ЗНАЕТЕ МНОГО ПОВЕЧЕ ОТ СПЕЦИАЛИСТИТЕ В ОБЛАСТТА НО МГ И МС!!!
Казвам го наистина искрено.
В друга тема в този форум за МГ-? "Саменто" мисля - преди малко, писах аз как се лекувам от грип и как процедирам при първите прояви на по-сериозни заболявания.
Аз също експериментирам и то доста смело - нали съм "болния лекар" в групата.Досега не съм имала проблеми и смело пия следните лекарства:
-Парацетамол,Нурофен,Аулин - при температура, главоболие,настинка,грип
-Активен въглен на таблетки, Еспумизан, Но-шра - при колитни болки,менструални болки," газове", след като съм приемала трудно смилаема храна
-Всички антибиотици от цефалоспориновата група - те единствено не са ни забранени официално - цефалексин, цедакс табл.,панцеф табл., зинат табл., - но правят страхотни кандидози и когато ги пия винаги взимам противогъбично - Микомакс по 1 табл. на седмица
-противогъбични - микомакс,низорал,вагинално - гино-певарил,гино-дактарин
-фамотидин,ранитидин,ланзопрол - при болки в стомаха и за да се предпазя от гастрит и язва
-вит.С, разтворими витамини
-разтворим цинк - писах ви за ЦИНКИТ-а
-диуретици - спиронолактон, дехидратин нео,тертензиф-при отоци и високо кръвно
-билки за сън - взех си готова смеска на "Биопрограма" - чай "Лека нощ", мащерка, маточина, мурсалски чай

Избягвам газирано, кока-кола, ТОНИК, кафе по 1-2 на ден, алкохол - макар че пробвах няколко пъти по 1 чаша вино и нищо не ми стана

Тъй като правех много тежки кризи допреди месеци,с дихателни и гълтателни нарушения - от Германия ми донесоха Калимин ампули за мускулно приложение - слагах си ги когато не можех да си грътна таблетката Калимин и сега винаги си нося .
Останали са ми 40 ампули, които ще хвърля - просто защото официално годността им е до края на тази година.

Ако някой реши да си ги вземе от Германия : KALYMIN forte 5mg / 1 ml - цената на 10 ампули мисля беше около 12-15 евро.

Допълнение: Току що прегледах списъка на абсолютно забранените за нас лекарства - мисля че беше пуснат от Дестин или Аги - там пише за Амино ацидни антибиотици - буквален превод.
Това е групата на Аминопеницилините, която знаем ние медиците - в тази група влизат
- Амопен/ =Оспамокс,Дуамокс,Упсамокс,Пентексил,Раноскил/
-Ампицилин/=стандацилин,упсампи/

-групата на комбинираните с клавулонова к-на-Аугментин/=Амоксиклав, Моксиклав, Курам,Форцид солутаб, Медоклав форте/- това са много хубави антибиотици, но трябва да се внимава с тях. На мен са ми слагали венозно Амоксиклав, но бях в болница и нямаше влошаване. Но сега не смея да го вземам.

Пишат и за антидепресантите - но има цяла група, които можем да пием без притеснения - т.нар.серотонинергични антидепресанти- Золофт, Ципралекс, Сероксат и др.
Лично на мен от ИСУЛ са ми казвали че мога да вземам Деанксит, Грандаксин - те са слаби успокоителни - пила съм ги и нямаше никакъв страничен ефект.
Засега се сещам за тези лекарства, които съм опитвала и не са ме влошавали
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dimitar_dimitrov

МнениеПуснато на: Съб Окт 17, 2009 4:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1.списака не е пален !
2. не ви препора4вам при грип и главоболие HUMEX , ASPIREX
3.ПРИ ПО СЕРИОЗНА ИНФЕКЦИA КОНСОЛТАЦИA С НЕВРОЛОГ НЕ с GP ВИ
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> МГ - медикаменти и лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети