МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
МС Новост при мен

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други въпроси за МС
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Вто Май 31, 2016 5:53 pm    Заглавие: МС Новост при мен Отговорете с цитат

Здравейте на всички , Нека се представа казвам се Явор и съм на 21 години. От скоро ми откриха МС церебноспинална форма. Ето как започна моята история. Студент съм в София. Февруари месец забелязах,че ми се замъгли зрението на едното око, което беше странно.Веднага отидох на лекар в александровска болница, оказа се Ретробулбарен неврит.Лекуваха ме с кортикостероиди с лек ефект ( подобрение) . Ходих на ЯМР ,но от там казаха вероятно е да е МС . И така продължух да пия хапчета за окото но уви. От 3 седмици започнаха мравучканията и изтръпвания на крака и връхчета на пръсти на едната ръка.Бях приет в неврологята . От там се установи ,че тези мравучкания и изтръпвания са били пристъл на МС . В момента пия милгамма Н и ПК-Мерц , таками каза невроложката . За момента няма кой знае каква ползва пия милгамма от 2 месеца ,а пк мерц от 2 седмици по 1 Таблетка на ден . Скоро ще се срещна пак с невроложката ,която ме прие ,за да видим какво ще бъде лечението. Надявам се тези мравучкания и замъглено зрение да се оправят ... Много ме мъчат.. Какво бихте ме посъветвали ? Как стоят нещата с тази диагноза , има ли лечение .. Всичко би ми било полезно , дори за успокоение ,защото съм в стрес.. Извинявам се ,ако темата не е за тук , и ви желая хубава вечер и очаквам някой ,ако може сподели опит..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Бойко

МнениеПуснато на: Вто Май 31, 2016 7:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отиди в Александровска болница или на четвърти километър София там ще ти помогнат. Тази болест не се лекува, но пристъпите, лечение с урбазон и ще получиш подобрение. Млад си и не се предавай, аз съм с МС от 16г и се движа и работя и борбата продължава, успех ти желая!!!
Върнете се в началото
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Вто Май 31, 2016 7:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Бях в Александровска ,но неуспеха да откриеят МС-а с първият пристъп като замъглено зрение.Благодаря боря се разбира се . Що се отнася до лечение в понеделник ще посетя моят невролог,за да каже окончателно с какво трябва да се тъпча ,за да махна симптомите. Успех.
Върнете се в началото
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2016 11:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошъл сред нас! Със сигурност си доста объркан и имаш много въпроси. Попаднал си на добро място, което съдържа много информация за това как би могъл да се справяш с МС чрез използване на традиционни и алтернативни методи. Разгледай по-старите теми в различните секции на форума и ако имаш въпроси - питай!
Върнете се в началото
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2016 11:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте , имам върпос случвало ли ви се е да вървите и да имате чувствтото ,че ви се вие свят и криволичите по тротоара , като леко пиинал човечец ?
Върнете се в началото
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2016 4:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, това е често срещан симптом.
Върнете се в началото
yavorkamenovbs

МнениеПуснато на: Сря Юни 01, 2016 5:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви страшно много . От сега нататък живота започва по по различен начин , дано не се отрази на фитнеса и спорта като цяло. Бъдете живи и здрави всички , ще докладвам след консултацията с невролога ми какво ми е предписал и т.н. Храната също е от значение ,но това е нещо ,което ми предстои да разуча.Ако знаете нещо за : каква храна да употребяваме , кое е добре , кое лошо ще ми бъде страшно полезно. Успехи .
Върнете се в началото
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Юни 06, 2016 8:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

yavorkamenovbs написа:
Благодаря ви страшно много . От сега нататък живота започва по по различен начин , дано не се отрази на фитнеса и спорта като цяло. Бъдете живи и здрави всички , ще докладвам след консултацията с невролога ми какво ми е предписал и т.н. Храната също е от значение ,но това е нещо ,което ми предстои да разуча.Ако знаете нещо за : каква храна да употребяваме , кое е добре , кое лошо ще ми бъде страшно полезно. Успехи .

Primum non noccere!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други въпроси за МС Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети