МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Кладрибин - изследване
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Алекс

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 26, 2005 5:46 pm    Заглавие: Кладрибин - изследване Отговорете с цитат

В София до края на май ще бъде проведено медицинско проучване за ефикасност на продукта Кладрибин - таблетки, производство на Сероно.
Кладрибин е имуносупресор, подобен на Имурана, който се прилага при МС. Показан е само при ремитентна МС с често изразени пристъпи.

Изследването ще бъде проведено в три софийски болници - УСБАЛ "Св.Наум", УБ "Александровска" и Национална кардиологична болница. Контролните групи се определят от невролози по строго определени включващи критерии.

Ако резултатите от изследването са удовлетворителни, този продукт най-вероятно ще бъде въведен на българския пазар.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
leno

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Сря Апр 27, 2005 3:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Лекарството не е ли проучвано досега някъде другаде?България първа ли ще ползва това лекарство?
Върнете се в началото
Алекс

МнениеПуснато на: Чет Май 05, 2005 3:03 pm    Заглавие: Кладрибин Отговорете с цитат

Да, проучвано е в Европа, но се прилага предимно за онкологични заболявания, вкл. и в България. Обаче говорим за инжекционната му форма.
Направих запитване към българското търговско представителство, което внася продукта и ще имам повече информация от тях скоро.

Ще пиша пак.
Върнете се в началото
Алекс

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2005 3:52 pm    Заглавие: Кладрибин таблети Отговорете с цитат

Ето какво ми отговориха от Сероно:

Продуктът е в трета фаза на изследване и ако се докаже ефективността му през 2008 г ще бъде пуснат на пазара за орално лечение на МС.
Върнете се в началото
Антония

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 9:07 am    Заглавие: кладрибин Отговорете с цитат

Условията за това "изследване" е да не е взимано до сега интерферони и др. лекарства. Продължителност -2 г. на сметка на фирмата-производител. Проучва се безопастността и ефикасността на прилагането му. Изследването е за страните от бившия соц.лагер, Южна Америка и Австралия. Проучването е конфиденциално. Очакваните противопоказания са аналогични на ребиф-а.
Имало вече записани. И мене ме канят, но имам много въпросителни.
Някой нещо да каже?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Radost

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 1:58 pm    Заглавие: Предложиха на баща ми да се включи Отговорете с цитат

Привет,

аз съм от Пловдив. Баща ми е на 51 години и е с МС. Невроложката му преди няколко дни се обади и предложи да се включи в нова програма за лечение с Кладрибин. До колкото знам ще се приложи на група от 10 човека.
Баща ми помисли и се съгласи да опита, като докторката обясни, че ако се наблюдава влошаване, веднага спират с лечението и му отпускат Ребиф за 2 години ( явно рискът е голям , щом го правят).
Сега ще му направят някакви изследвания , включително ЯМР в София, и ще ги изпратят в САЩ. Ще чакаме допълнително потвърждение, че той е подходящ, а ако е положителен отговорът, започва лечението.
Когато знам повече , ще пиша пак!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Radost

МнениеПуснато на: Пет Юни 10, 2005 2:06 pm    Заглавие: Re: кладрибин Отговорете с цитат

Антония написа:
Условията за това "изследване" е да не е взимано до сега интерферони и др. лекарства. Продължителност -2 г. на сметка на фирмата-производител. Проучва се безопастността и ефикасността на прилагането му. Изследването е за страните от бившия соц.лагер, Южна Америка и Австралия. Проучването е конфиденциално. Очакваните противопоказания са аналогични на ребиф-а.
Имало вече записани. И мене ме канят, но имам много въпросителни.
Някой нещо да каже?

Баща ми е в групата, а беше на Интерферон бета - Бетаферон повече от 2 години
Аз направих леко проучване в интернет! Там има два лагера. Едните мислят ,че няма ефект при МС, а страничните ефекти не са за пренебрегване.
Другите казват, че в дози под 2.1 мг/кг лекарството не е опасно и дава резултати в намаляване на засегнатите участъци в мозъка - броя и големината им и спира появата им ...
НКато цяло положителните отзвуци са повече... Не знам баща ми реши да пробва!
Върнете се в началото
Алекс

МнениеПуснато на: Пон Юни 13, 2005 7:14 pm    Заглавие: Изследване Отговорете с цитат

Тъй като успях да получа информация за условията на провеждането на това изследване у нас, мога да кажа че няма рестрикция за ползвани преди това интерферони. Обаче в момента на самото изследване не се позволява приема на каквито и да било други медикаменти, дори хомеопатични лекарства, за да няма смесване на влиянието им. За жените във фертилна възраст се изисква съгласие, че няма да забременяват по време на изследването и ще приемат сигурни контрацептиви.
Естествено участието на пациента е доброволно и той поема всички рискове, както и позитиви или негативи на проучването, като за целта подписва формуляр за информирано съгласие.
Върнете се в началото
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Сря Юни 29, 2005 9:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!
Започна ли експерименталното (sorry, че така ще го нарека, но май си е точно така) лечение с Кладрибин? Има ли за сеха някакви отзиви и до колко добре се чувстват пациентите?
При мен имаше мъничка вероятност да попадна сред поканените, но така и не ми се обадиха повторно. Не съжелявам, но се интересувам от това и силно надявам тестовете с Кладрибин да минат по най-добрия начин и лечението с този продукт да има ефект!

Ако някой има информация би ли я споделил?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Алекс

МнениеПуснато на: Сря Юни 29, 2005 10:22 am    Заглавие: Изследване Отговорете с цитат

Да, изследването тече в момента. За сега е рано да се каже какви са отзивите, защото трябва да мине определения период на лечение. Пациенти, които са вече на кладрибин до момента не са споделили нещо смущаващо. Ако някой иска да разкаже лично за себе си, моля нека го направи.
Върнете се в началото
Radost

МнениеПуснато на: Чет Авг 25, 2005 9:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Както вече ви казах, баща ми е в групата подложена на лечение с кладрибин. До сега го приема по следния начин: дават му 7 таблетки , които се изпиват първите два дена по 2, а след това по 1 на ден докато свършат, след месец ( на 11.08.05) му дадоха нови седем таблетки, които да изпие пак по тази схема.
Като го питам дали чувства нещо, отговаря, че нито му е по-добре, нито по зле.... Както се изразява той, все едно пия витамин С. Това според докторите било нормално, ефект трябвало да се наблюдава 6 седмици след втората доза.
Баща ми е на почивка сега, връща се в края на седмицата. Като си дойде, ще го разпитам и ще пиша отново.
Върнете се в началото
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Пон Авг 29, 2005 6:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря за информацията!
Radost, дано да има ефект шти баща ти и да е по-добре. Искрено се надявам да има успех Кладрибин-а, като медикамент за лечение на МС.
Поздрави!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
estrinski

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Сеп 26, 2005 5:17 pm    Заглавие: КЛАДРИБИН Отговорете с цитат

В момента съм на КЛАДРИБИН взимам го трети месец и се чувствам добре.Като казвам добре значи не съм хукнал да бягам но ходя нормално, карам си колата и изобщо ми е добре. Ако някой желае в момента се провежда експериментално лечение с друго лекарство във Воернномедицинска академия нека се свърже с мен на тел: 088 798 05 74 и аз ще му обясня
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Съб Ное 05, 2005 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Подобно изследване за кладрибин тече и в Трета градска болница в София. Там обаче пациентите са разделени на три групи: първата взима плацебо, втората половин доза, третата цялата доза, никои не знае в коя група е и така се прави изследването, като се правят прегледи всеки месец и 5 пъти ЯМР в продължение на 2 год. Фирмата Сероно си изследва лекарствата, да не забравяме, че Ребиф е тяхно, ако има влошаване обещават да отпуснат Ребиф безвъзмездно, това го пише в информираното съгласие което се подписва взаимно.
Ползата за участниците е че им правят безплатни изследвания, а може и кладрибина да има ефект.
Върнете се в началото
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Вто Мар 07, 2006 9:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Вече четвърти месец в Трета градска болница продължава изследването с лекарството Кладрибин, както съм написал по горе. Аз лично нямам никакво подобрение или влошаване на състоянието си. Не знам какво ми дават и в коя група съм. Продължавам да ходя там точно по графика.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети