МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
витамини-МИЛГАМА

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
lili-dj

МнениеПуснато на: Пет Авг 01, 2008 10:35 am    Заглавие: витамини-МИЛГАМА Отговорете с цитат

Някои ползвал ли е тези витамини и дали е доволен?Казаха ми ,че часг от сумата се поема от здрвна каса ,но личния лекар отрече.Има ли някои информация?Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Авг 01, 2008 10:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ползвал съм Милгама, но без осезаем ефект.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
agi

МнениеПуснато на: Пет Авг 01, 2008 11:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Milgamma N трябва да се пие продължително време и в максимални дози за да се усети ефект.Има някаква схема,като първо се започва с инжекции,а после се продължава с капсули 3 пъти по 2.Аз лично не съм пробвала,но съм чувала,че при миастения действа добре.
Относно това,че здравната каса поема част от разходите за витамини,просто не го вярвам.Аз при криза се нуждая от Синтостигмин,който е животоспасяващ медикамент и здравната каса не го отпуска безплатно,не мога да си представя как ще отпусне пари за витамини.
Върнете се в началото
ROMI

МнениеПуснато на: Пет Авг 01, 2008 1:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм пила Милгамма N и ми действат добре,и мисля,че здравна каса поема чат от лечениетозащото на мен от болницата ми ги даваха
stefo

МнениеПуснато на: Съб Авг 02, 2008 8:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За преднизолон знам ,че касата частично поема разходите от цената,понеже съм вземал така,но за Милгамата когато попитах,нямаше поемане от касата,понеже ми казаха ,че се внася от чужбина
ROMI

МнениеПуснато на: Съб Авг 02, 2008 2:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

понеже големия е болен и ходихме при личия специално го попитах за лекарствата данните от компютъра бяха следните здравната каса поема частично 6 вида лекарства за МГ...дехидрокортизон,преднизолон,метилпреднизолон,нивалин,дексаметазон ииии....ох забравих го но не е Милгама пак някакъв стероид беше ,но важното е,че това което поема са само някакви стотинки и не си струва да се занимава човек
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Авг 02, 2008 3:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичко си го пише тук, но ако човек иска да научи точно, трябва да порови
http://www.msobshtestvo.org/index.php?page=26 "Лекарствен списък на НЗОК"
Върнете се в началото
danik

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Съб Авг 02, 2008 8:46 pm    Заглавие: относно Милгама N Отговорете с цитат

Със сигурност Милгамата не се поема от НЗОК - нито ампули, нито капсули. Казвам го, защото работя към фирмата, която го представя в Б-я. Моя приятелка с МС, често го пие, особено когато има изтръпвания, проблеми с крайниците. Първо се слага по 1 ампула дневно, дълбоко мускулно /5-10 дни/, после се пият капсулите - от 4х2, може 3х2, 3х1. Но те се пият поне 10 дни - строга схема няма, но за 2-3 дни и то с 1-2 капсули дневно, ефект едва ли ще има.
Цената на 1 амп. е около 2лв., капсулите - 20 бр-към 10 лв.
По-евтин вариант е бенфогама, която съдържа само активната съставка на милгамата /мастноразтворимата форма но вит.В1 - пие се както миилгама капсули.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lili-dj

МнениеПуснато на: Нед Авг 03, 2008 6:53 am    Заглавие: Re: Отговорете с цитат

Благодаря Ви приятели!Рядвам се,че го има този фарум и да сме си полезни. javascript:emoticon('Laughing')
Laughing Laughing javascript:emoticon('Surprised')
Surprised
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети