МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
МС е победен в лабораторни условия
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Авг 05, 2008 3:09 pm    Заглавие: МС е победен в лабораторни условия Отговорете с цитат

Да ме прощавате за повторенията и правописа и луквени грешни, но съм доста развалнуван докато превеждах това. Не това не е няко билкарско вуду или свръхестествено лечение. Става въпрос за реално излекуване на МС от истински учени пускам и източника - достатъчно авторитетен струва ми се

Рекомбинирани стволови клетки произвеждат миелин в лабораторни условия. Изследване, публикувано в Nature Neuroscience 29 юни 2008 установява каква е причината при мишките стволовите клетки да водят до пълно излекуване от изкуствено предизвикан аналог на човешката множествена склероза (досега никой не е установел защо лечението със стволови клетки работи само при мишки, но не и при хора). В лабораторни условия специалистите са успели да рекомбинират стволови клетки, които в последствие се превръщат в олигоденроцити (това са типа клетки, които произвеждат миелин). Учените открили, че стволовите клетки стават олигоденроцити с промяната на един единствен ген.
При хората с МС имунната система атакува както миелинът на невроните, така и олигоденроцитите. Поради дефицитът точно на тези клетки е невъзможно пълното възстановяване на миелина, поради което болестта непрекъснато прогресира.
Учените са успели да рекомбинират невралните стволови клетки в лабораторни условия в няколко вида мозъчни клетки, включително олигоденроцити. Изследването е проведено в института за биологични изследвания Салт в Калифорния. Следващият етап е опит да се рекомбинират стволовите клетки в реален мозък. Ключът е в добавянето на генът Asc1, който пряко влияе на развитието на олигоденроцитите. В резултат на това третираните стволови клетки са станали олигоденроцити и са започнали да произвеждат миелин. Изследването е в много начален етап и тепърва ще трябва да се докаже, че и в реални условия рекомбинираните по този начин стволови клетки могат да възстановят миелина, а оттам и пораженията на човек с МС.
Д-р лаура Бел от британското МС общество коментира “това е много ранен етап на изследване, но е много важна стъпка в борбата с болестта. Все пак трябва да се види какъв ще бъде прогресът на изследването.

ПС Е тоя път я тръшнаха тая мръсница.
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
ivan

МнениеПуснато на: Вто Авг 05, 2008 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

института естествено е Салк а не Салт
извинявайте
Katerina

МнениеПуснато на: Вто Авг 05, 2008 4:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Блазе им на мишките, дано тези хора успеят и при нас - човеците!
Стискам им палци.
Бог е милостив, Той не би ни оставил така!
Аз вярвам, че скоро нещо ще се случи. Дали с ваксината, дали със стволови клетки, важното е някой да успее! Smile
Хубава новина Иване! Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Вто Авг 05, 2008 5:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дано да доживееме до тогава, друго не ни остава Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Вто Авг 05, 2008 6:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прекрасна новина ни представяш, ivan! Благодарим ти много!

Силно се надявам наистина този път МС-а да е приклещена до стената! Новините са прекрасни и дано всичко върви по план и до няколко години да има лекарство, което да стопира МС!
Fado

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Авг 05, 2008 8:00 pm    Заглавие: Re: МС е победен в лабораторни условия Отговорете с цитат

ivan написа:
Е тоя път я тръшнаха тая мръсница.
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Дай, боже! Very Happy
Върнете се в началото
leno

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Вто Авг 05, 2008 9:52 pm    Заглавие: убеден съм:) Отговорете с цитат

от преди десет години най-видните учени борещи се с МС са казали че наближава времето, в което МС ще бъде лош спомен! от тогава винаги съм бил твърдо убеден че скоро ще се направи сериозен пробив в лечението!остава само да дочакаме това да стане факт и то реално достъпен за всички Very Happy
Върнете се в началото
pet

МнениеПуснато на: Сря Авг 06, 2008 10:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

До като стигне до нас, в България доста вода ще изтече! Sad
Върнете се в началото
ROMI

МнениеПуснато на: Сря Авг 06, 2008 10:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ПОНЕ СЕ ВИДЯ СВЕТЛИНКА В ТУНЕЛА.

РАДВАМ СЕ ЗА ДОБРИТЕ НОВИНИ ОТНОСНО МС
kladara

Местожителство: хасково

МнениеПуснато на: Чет Авг 07, 2008 5:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ivan, благодаря за чудесната новина ! Razz
Благодаря за надеждата ! Laughing
Жив и здрав да си ! Very Happy
Докато дойде в България сигурно няма да доживея, но това е без значение . Rolling Eyes
Важното е , че има надежда за младите . Very Happy
Важното е, че тази "гадна приятелка" скоро ще я тръшнат и ще й стъпят на врата. Smile
Дано само лечението да е достъпно за повече болни ! Smile
Дано, дано и дай Боже !!! Laughing
Върнете се в началото
ivan

МнениеПуснато на: Чет Авг 07, 2008 5:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ееееее, ама ти ще мреш ли кво ли? Айде някак си да не се предаваме не е прилично. Пробивът е на всички нас а това кой колко ще живее и какво ще доживее - май май тези въпроси са от друга компетенция. Знаеш ли колко "здрави" умират всеки ден, а колко са много болни,а не подозират? Хващаме и цаката на гадинката няма къде да ходи. Всички ние няма разлики и разграничения кой по-добре кой по-зле. Мажеш да бъдеш победен само ако позволиш да си победен. Айде главата голе и мачкаме. Cool Cool Cool
vania

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Чет Авг 07, 2008 6:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет, Иван,
сега се сетих за няколко неща :

едното - : "не убивай вестоносеца'.
другото- : от "Пътеводител на галактическия стопаджия", където става ясно, че мишоците са са правили експерименти с хората, а ние - нали сме си хора......
Но наистина си като 'бяла лястовица', защо ти трябваше толкова време да "пропишеш" във форума?
Да си жив и здрав и да не объркаш хорото при "кумуването"!
Като гледам - пак ги нареди "емотиконите"....много ти харесват......
Ваня

Кладара, откъде този червен шрифт?
Ще ни трябва за битката, защо никой не изказва мнение по "протеста"- странна работа...... Shocked
Върнете се в началото
ivan

МнениеПуснато на: Чет Авг 07, 2008 6:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ваня и ти се загуби нещо напоследък, та леко се напрегнах и смятах да те обезпокоя телефонно. А иначе протеста според мен върви по план докато противника смяташе да се целим с катапулти ние му пуснахме една неангажираща балистична ракета. Сага просто трябва да рупачме пуканки и да чакаме. Е и да развеем байряка де - тука май ти трабва да имаш участие. Изобщо кво стана с клетото магаре дето щеше да е герб да не е станало на кебапчета та да трябва да слагаме кебапчеза герб Laughing ами няма емотикон с кебапче кво да правя. За кумуването и хорото не ми се говори. Спазарих си с кметска един кратък курс кортизон ама знам че пак ще митреперят мартинките - от зор де.
vania

Местожителство: Казанлък

МнениеПуснато на: Чет Авг 07, 2008 7:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Иване, Иване...... (такава песен имаше),
то само с пуканки няма да стане, а за протеста питах, заради темата, пусната вчера, нещо не ми е ясно, как се сетиха, че и МС и МГ имало в прекрасната ни страна, или редуват форумите, не че има лошо.....може да разполагат с по-тежко въоръжение от нас, ние - кво - едно магаренце , да си жива и здрава РОМИ, и един гол ентусиазъм , но нали лесно се изморяваме.....
Ако 'загубването ' ми от форума , ще е повод за ме обезспокоиш телефонно, мога да изчезна за по -дълго време - ще е удоволствие да те чуя, а на други - да не ми четат писанията Smile
Сега сериозно - ако не си в пристъп , не прекалявай с кортизона, защото при нужда ще ти трябва по-висока доза, не дай Боже.
Само -да не чета в твоя вестник:" " еди кой си"- "преплете краката на сватба"- резил за МС - обществото ще е ...извини ме за 'черния хумор', явно не ми е ден....
Относно атаката на противника - 'остави на мен', нали толкова години съм работила във военно - отбранителната промишленост, ще го подберем качествено оръжие, ако е още в родината.... Confused

РОМИ,помагай, че Иван може да обърка магаренцето с друга животинка и да си изядем талисмана, без да знаем. Sad, нали си избра място на барбекюто, Иван , де.....
Върнете се в началото
ROMI

МнениеПуснато на: Чет Авг 07, 2008 8:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

A-a-a-a-a магаренцето не си го давам да взема да го шия.че току виж кебапчета и бира са се намърдали на байрака.Пък те си имат друго предназначение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети