МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
От МС не се умира
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Моето ежедневие
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Пон Дек 06, 2004 2:27 pm    Заглавие: От МС не се умира Отговорете с цитат

Аз знам, че от МС не се умира, може да се живее дълго, самият аз вече съм с десет годишен опит в това отношение, не е лесно, но не трябва да се отчайваме. Кураж и горе главата, може да се открие лек и за нашата болест. Very Happy Very Happy Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
petio

Местожителство: Червен бряг

МнениеПуснато на: Чет Дек 09, 2004 2:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моят опит е малък (вече станаха 6м), въпреки това не се предавам. Благодарение на форумите аз разбрах от "какво съм болен", разбрах и как да живея. От тогава се чувствам "прекрасно", дори съпругата ми казва, че съм по-свеж от нея, а не се спирам. Съветът ми е: Да изживеем живота си, защото "живота е прекрасен"!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Natali

МнениеПуснато на: Вто Мар 21, 2006 3:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Знаете ли от колко неща може да умре човек. Никой от нас не знае, утре, като излезе на улицата какво може да се случи, без значение дали имаш МС или нямаш. Никой не е застрахован. Важното е докато сме живи, да живеем живота си достойно и да сме щастливи от това, да обичаме и да сме обичани, да правим така, че когато вече ни няма, хората да си спомнят с усмивка и топлина в сърцето за нас. Всичко в живота е преходно, дори самият живот!
Върнете се в началото
Daniela

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Май 09, 2006 10:50 am    Заглавие: Какво зная за МС Отговорете с цитат

Години наред бях с това заболяване и умишлено нищо не четях за него , не че като четох и поумнях. Животът ми даде шанс с пристъп да защитя дипломна работа в Софийксия университет. С откриването на болестта ми едновременно се роди сина ми и почина майка ми. С тази идилия нямах много време да объщам внимание на собствените си проблеми. На помощ ми дойдоха хора, чрез който се свързах чрез тогавашния съюз на инвалидите , още в началото на зараждащата се демокрация. Те ме научиха да търся положителното, дори когато с дни не можех да ставам. Дадоха ми такава увереност, че дори й когато съм най- зле да давам всичко от себе си, без да търся за това благодарност. Така че терминът за " МНОЖЕСТВОТО " във склерозата не бива да бъде плашещ , а чрез неговия смисъл започваме да осъзнаваме малките на пръв поглед незабележими неща, инстинктивно да се борим със собствената си човешка ограниченост. Д
Върнете се в началото
emubg

МнениеПуснато на: Нед Май 14, 2006 10:56 pm    Заглавие: Re: Какво зная за МС Отговорете с цитат

Daniela написа:
терминът за " МНОЖЕСТВОТО " във склерозата не бива да бъде плашещ , а чрез неговия смисъл започваме да осъзнаваме малките на пръв поглед незабележими неща, инстинктивно да се борим със собствената си човешка ограниченост. Д
Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Страшно права си Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Само не мога да си спомня точно какво значи 10 по Курцке?
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Пон Май 15, 2006 9:09 am    Заглавие: Re: Какво зная за МС Отговорете с цитат

emubg написа:
Daniela написа:
терминът за " МНОЖЕСТВОТО " във склерозата не бива да бъде плашещ , а чрез неговия смисъл започваме да осъзнаваме малките на пръв поглед незабележими неща, инстинктивно да се борим със собствената си човешка ограниченост. Д
Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Страшно права си Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Само не мога да си спомня точно какво значи 10 по Курцке?

10 по Курцке - това е краят, вече си напълно неподвижен.
Аз за две години от 3.5 стигнах до 5.5, по една точка на година, ако така върви не остава много за съжаление, за това да си живеем живота до като можем!!!
Върнете се в началото
zeleni polqni

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Пон Май 15, 2006 11:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Напълно си прав, да си живеем живота колкото можем по-добре,защото ако утре открият панацеята,тогава ще се запитаме:Защо ми трябваше да се отчайвам,да изпадам донякъде по моя вина в пристъпи,изобщо защо му отделях толкова време на този проблем,вместо да изпитвам радостите на живота. Smile
Върнете се в началото
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Пон Май 15, 2006 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да - от МС не се умира и за някои това е повече от задоволителен отговор... За други обаче дали е така?

Аз личо понякога се чудя дали е хубаво, че МС ме изяжда бавно, но няма да причини смъртта ми. Поне не онази - физическата. За духовна смърт не искам да мисля...

Повечето от нас (да не кажа всички) са прекалено млади! Ние имаме своите мечти, желания и посоки, по които сме поели. Трябва някак да се борим и убеждаваме, че с МС се живее, макар и трудно.
Семейството, добрите приятели... - това са хората, които трябва да пазим до себе си. Те няма да ни изоставят, стига да не се предаваме и ние!

Много убедително, нали? Понякога, когато не съм добре, аз самият съм объркан, но знам, че, ако се оставя да падна няма да съм сам - ще рухне всичко около мен - семейството ми, приятелите, всичко, което сме градили заедно...

Ето затова не искам да спирам да вярвам, че ще успея да се преборя с мисълта за МС. Не съм повярвал, че ще оздравея, но не спирам да вярвам, че ще бъда добре и, че ще се радвам на всичко хубаво, което живота ми поднася. Не искам да пропусна нищо от него - той е толкова кратък, за да го пилеем с чуденки Smile

Успех, приятели! Не сте сами!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
emubg

МнениеПуснато на: Вто Май 23, 2006 1:07 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Фобос, понякога се чувствам страшно сам. Знам че повечето от нас са го изпитвали това чувство като нещо естествено, произтичащо от болестта ни. Аз си изградих елементарната философия че живея тук и сега! Не мисля за вчера и не се притеснявам за утре. Това ми помагаше да съществувам. Не че се предавам, но вече усещам че съм уморен. Объркан съм. Минаха 8 дълги години с МС.Може и да съм изпаднал в някаква моментна депресийка. Знам че сме много, но чуждото страдание не ме топли. И силите които трябва да изразходя за да убедя всички около мен че съм наред ме изразходват докрай. И се чувствам самотен.
tedy67

Местожителство: vidin

МнениеПуснато на: Чет Май 25, 2006 8:04 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте. Emubg , пишеш че вече си се уморил да убеждаваш другите , че си добре. Недей , остави близките си сами да преценяват , опитай се ти за себе си да си добре и не се чувствай виновен от това , че си болен. Съпругът ми също на моменти расъждава като теб. Опитва се да ми покаже , че е добре тогава когато аз виждам , че не е. За 10г. както е при нас, близките се научават да различават добрите дни от лошите повярвай ми. Не се чувствай самотен не трябва , факта че има на кой да обясняваш как се чувстваш значи че не си сам. Знам , че това не значи , че не си самотен , но се опитай да го преодолееш. Понякога е много трудно наистина и не само за вас болните , но и за нас близките , но трябва да се борим заедно и да се надяваме. Горе главата и успех.
Върнете се в началото
MOETO_SLUNCE

МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Иска ми се да апелирам към хората с диагноза МС да не се подават на мрачни мисли като тази умира ли се или не от нея.Има ли днес гаранция за живота ни?...

Отворете широко душата си и пропуснете в нея позитивизма.Радвайте се на всичко около вас,посрещайте утринта с нови надежди.

А на Вас-emubg,не се стремете да убеждавате всички,че сте добре.Това те без усилия ще доловят от Вашето поведение и излъчване.Допуснете ги до себе си,за да споделят делника Ви и няма да се чувствате самотен.

Нека не забравяме,че за да живее,на човек му трябва малко,останалото е показност.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама как да не се умира и от МС?! Нали от страх, студ, смях се случва.Как така пък от МС да не става..?! Хм, мислех си, че някъде към стотната ми годишнина с нея, все пак ще се случи...За какво ми е тогава - да се маха, защото, то така не се издържа...Явно в такъв случай до "оная" ми годишнина ще има да се чудя, от като какво ще е...Дано не е от мързел да живея...
Върнете се в началото
Daniela

МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 12:11 pm    Заглавие: Нов прочит Отговорете с цитат

Госпожо МОЕТО СЛЪНЧИЦЕ,
Вашата реч ми звучи като надгробно слово. Ако искате да дадете кураж,намерете друг начин. Ако гледате с такова съжалително умиление,май Вас ще ви изпратим на психолог,който да излекува синдрома на близките на хора с МС.ПРЕПОРЪЧВАМ ВИ КНИГАТА на Е. Вайда Тя е безплатна и ако се свъжете с офиса,може лично или чрез куриер да я получите ,за да се справите по-добре.Случайте,описани там са подобни на Вашия и ще преосмислите страховете на Вашия близък и на себе си. Стискам Ви палци. Д
Върнете се в началото
MOETO_SLUNCE

МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 1:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Daniela,явно не сте разбрали за какво иде реч в постинга ми...съжалявам.Най-малко би прозвучала като "надгробна"реч.
Моля Ви,не ме изпращайте при психолог,поради факта,че аз самата съм психолог по професия с добра кариера.Но е хубаво човек да прояви скромност...моите пациенти са моят атестат.

У нас - с моят близък не се е настанил страха,повече от обективни сме в преценките и обстановката.
Върнете се в началото
Daniela

МнениеПуснато на: Чет Юли 06, 2006 3:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Повече от хората,които сме с МС ни се е наложило да преосмислим живота си. Като че ли близките ни повече страдат от промените ,а на нас ни се налага да живеем с това,което непрекъснато ни се случва от самото заболяване. Смисълът е да продължим с по- малко психически трусове, а физическите ... те са ясни.
Не съм се стремяла да Ви засегна. С уважение Д
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Моето ежедневие Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети