МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Cladribine - хапчето идва до края на годината
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2009 3:22 pm    Заглавие: Cladribine - хапчето идва до края на годината Отговорете с цитат

Официално са оповестени първите сурови резултати от фаза 3 на изпитанията на Cladribine. Клиничното изследване завършва и то успешно и се очаква производителят Merck Serono да поиска разрешение за продажба в аптеките в средата на 2009 г. Cladribine е първият медикамент на таблетки за МС. Предназначен е за пристъпно-ремитентна форма. суровите резултати показват, че пристъпите намаляват с 58 процента

Май идва краят на иглите
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Чет Яну 29, 2009 6:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще съм изключително радостен, ако това се осъществи, защото преди всяко убождане внимателно се настройвам, че трябва да се инжектирам... Почти изпадам в състояние на медитация, за да понеса по-безболезнено и по-приятно (до колкото може) контакта с иглата Smile А, дано тази новина стане реалност за всички, които сме принудени да си прилагаме недодялана иглотерапия Smile
ivan

МнениеПуснато на: Пет Яну 30, 2009 5:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Fobos написа:
Ще съм изключително радостен, ако това се осъществи, защото преди всяко убождане внимателно се настройвам, че трябва да се инжектирам... Почти изпадам в състояние на медитация, за да понеса по-безболезнено и по-приятно (до колкото може) контакта с иглата Smile А, дано тази новина стане реалност за всички, които сме принудени да си прилагаме недодялана иглотерапия Smile
Мисля, че няма начин да не стане. Според мен в случая въпроса е кога точно, а не дали. Щом такава голяма компания заявява, че иска разрешение да го пусне, пък и резултатите от изследването са много добри. Хубаво е, че са минали всички фази. няма друго такова лекарство. Може би тисабри, ама той се влива. Виж като опре работата до нашата си българска картинка здравни каси, протоколи чудеса сигурно ще плачем, ама дай първо да я докараме до документите. Хапчето наистина идва.
Margo

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Яну 31, 2009 3:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ама нали се сещате, че ако с боцкането се чуствате добре и нямате пристъпи, никой лекар няма да замени интерферона с хапче и да рискува да се влошите. Може би след години, като има наблюдения. Според мен, може само да го добавят като придружаващо или ако другото не помага да пробват с това. Така че, радостта е малко прибързана. Не че аз не искам да разкарам иглите от живота си и то веднага ако може Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peicho hristov

Местожителство: силистра

МнениеПуснато на: Съб Яну 31, 2009 4:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това ново хапче минало ли е изпитание и в BUL,че да го чакаме и тука или да го търсим от вън.
Katerina

МнениеПуснато на: Съб Яну 31, 2009 10:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Задравейте, за много години и то щастливи! Супер е новината , че се пуска нещо ново, но и аз като Маргото бих изчякала известно време/ няколко години/ за да се докаже и в по-масова употреба, а и ако от инжекциите нещата са спрени/макар и временно/ е по-добре/мое мнение/ от колкото неизвестните последици във времето. Майка ми беше с МГ и може би в последствие на лечението , почина от мозъчен тумор, злокачествен а проблема с МГ беше преодолян , беше тимектомирана във Франция, преди 20г. и поддържащата терапия беше дозирана много добре конкректно за нея, но тук наблюдващите или знам ли,кой, защото аз съм детето и не ми казваха всичко нещо смениха и мисля, че това което се случи е резултат от непроверени, недоказани във времето фармацевтични продукти!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan

МнениеПуснато на: Нед Фев 01, 2009 3:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Margo написа:
Ама нали се сещате, че ако с боцкането се чуствате добре и нямате пристъпи, никой лекар няма да замени интерферона с хапче и да рискува да се влошите. Може би след години, като има наблюдения. Според мен, може само да го добавят като придружаващо или ако другото не помага да пробват с това. Така че, радостта е малко прибързана. Не че аз не искам да разкарам иглите от живота си и то веднага ако може Smile
Разбирам твоите опасения, но първо мисля че докторите не ни треперят чак толкова. Да не говорим, че има хора дето чакат боцкане на опашка в момента и не го получават, нещата ще се развият много по-бързо. Основната причина няма да са докторите. Производителят на хапа (не споменавам фирми) е вложил сктотици милиони с цел да измести иглите (не от хуманност) и няма да има нерви да чака подмотване с години. Към Пейчо - мисля че като сме част от ЕС общото европейско разрешително трабва да свърши работа. Не съм 100% сигурен, но моята логика е това
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Пон Фев 02, 2009 9:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз участвах в изследването на това хапче в Трета градска в София преди една година , то продължи повече от две години с около 20 души, като ни правеха периодично пълни изследвания включително и 4 ЯМР. Никой от нас не знаеше в коя от трите групи е и какво пие, дали истинското хапче, дали плацебо или половин доза, но аз от тогава нямам пристъпи, докато преди като бях на Ребиф имах 3 за две години. Сигурен съм, че става лъпрос за същото лекарства от фирмата Сероно Щвейцария. Дано го пуснат по скоро и тук. Very Happy
Върнете се в началото
ivan

МнениеПуснато на: Пон Фев 02, 2009 11:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

точно същата фирма. Съъщия хап ще да е. Е вече " патил човек" потвърждава че работи. Пейчо това вече със сигурност отговаря на въпроса ти. Има изследвания в България. Хайде дано дойде по-скоро. Всичко вече е технически срок.
peicho hristov

Местожителство: силистра

МнениеПуснато на: Пон Фев 02, 2009 5:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Иване.ДАНО.
Margo

МнениеПуснато на: Вто Фев 03, 2009 11:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Към Иван: Прав си, че от една страна лекарите няма да се заколебаят дълго преди да видят и те с очите си как действа и да натрупат опит /макар за Кметска да мога да се обзаложа, че тя не би ми дала хапчета, ако с инж. съм добре/, от друга хората без лечение и те, много ясно, няма да се поколебаят, както и тези, като Доволен, на който ребифа не му върши чудеса. Но: ти ще рискуваш ли да минеш на хапчета и евентуално да се влошиш, ако с иглите си добре? Освен това, нали всички ние имаме лекуващи лекари, смееш ли противно на мнението на невролога си да смениш терапията, ако си добре от нея?
Мисля, че ще е добре да минат няколко години, да се види как се развиват пациенти преминали от инж. към хап. и тогава да се решава с по-лека ръка.
Умирам от желание да махна боцкането, наистина! Но разума ми ги говори тези неща. Дано не съм права!
А кладрибина /така ли беше/ не е ли изследван в сравнение с интерфероните как е? И на къкъв принцип действа точно, различен ли е много от интерферона? Мога да се разровя и да го прочета, но някой ако може накратко да го каже, ще съм благодарна.
От това, което все пак съм чела и се спомням, май едно с Ф100и нещо си, беше по-добър вариант....а
Върнете се в началото
ivan

МнениеПуснато на: Вто Фев 03, 2009 2:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Самият хап трудно ще ми подейства на мен- моята форма е друга, но това е без голямо значение. Истина е, че повечето лекари, особено на заболявания, за които няма медикаменти за крайно излекуване са много консервативни към терапията, която са предписали. Лекарствата, които са за мс до момента са поддържаща терапия, която забавя темповете на развитие на болестта. Ако пациентът се повлиява, има някакво забавяне - всичко е ок за лекаря. Но за мен НЕ Е. Да бих пробвал ново лекарство, независимо, че бетаферона ми влияе. Да бих го пробвал, защото интерфероните са вече остарели като технология, съставки и каквото друго се сетиш. Те са толкова остарели, че изключителните права на байер вече са паднали по давност. И българска фирма вече може да ги произвежда като генерични медикаменти. Да ще пробвам нови лекарства, защото никога няма да се примиря с това болестта да ме поглъща, макар и по бавно. Единстветната причина да не съм го направил досега е 50 процентният шанс да ми се падне плацебо. Но всичко опира до отделния човек и виждането му за живота. Аз не мога да се примиря с компромисите, които ми се налага да правя, защото ми се схващат краката или нямам сили или губя равновесие. Абсолютно можеш да си убедена, че ще пробвам новите лекарства и веднага бих се хвърлил ако не бяха плацибо глупостите. Аз ще победя тази болест независимо от цената дори това да е последното нещо в живота ми
Margo

МнениеПуснато на: Вто Фев 03, 2009 4:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Страхотно ми харесва отношението ти!!!!
Върнете се в началото
ivan

МнениеПуснато на: Вто Фев 03, 2009 4:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Cool Cool Cool Cool Cool
Мария

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Вто Фев 03, 2009 5:31 pm    Заглавие: за лекарствата Отговорете с цитат

Здравейте на всички.
Чета писаното от вас не само в тази тема и си мисля.Да ,и аз като всички вас желая силно да се открие лекарство срещу МС,но уви за сега не е известно такова.Да,има такива,които може би забавят процеса (малко се съмнявам),но не лекуват.Мисля си,че очакванията ни са по-големи.За съжаление лекарство няма ( поне официялно),а това което се предлага съвсем не са лекарства (за МС).По скоро си мисля,че са"
залъгалка" за болните,за да са спокойни,че нещо правят

Поздрави Мария
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети