МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Ботокс

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 05, 2009 1:43 pm    Заглавие: Ботокс Отговорете с цитат

Няма грешка точно ботокс става дума. Е, разбира се само за симптоматично лечение. Клиничните изследвания показват, че инжектиран мускулно ботоксът елиминира спастичността на мускулите на краката. Не завинати ефектът се усеща за тремесечен период. Освен това ботоксът има много сериозно влияние върху отделителните функции и регулирането на функцията на пикочния мехур. Стигнали са до широкомащабната фаза, след което трябва да се получи разрешение за ползването на ботокс при хора с мс. Нещата обаче вървят по-бавно, тъй като ботокс е регистрирана търговска марка и в повечето от случаите участниците трябва да си го платят, за да участват. Бахти тъпотията се си мислех, че само в България трябва да си плащаш за да експериментират с теб. Все пак следата е добра. Ако някой се добере до повече инфо да пуща. Поне ботокса вече се намира под път и над път
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Фев 05, 2009 2:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Доколкото съм чувал, използването на ботокс при МС не е нещо ново - аз знам, че се прилага при симтоматично лечение на тремор.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Фев 05, 2009 2:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

popo_roro написа:
Доколкото съм чувал, използването на ботокс при МС не е нещо ново - аз знам, че се прилага при симтоматично лечение на тремор.
Абе де да знам още е в клинично изследване. Ама аз толкова игли се блъскам, че ако знам, че ще ми отпусне мускулите ще си нахуля толкова ботокс, че чак цици ще ми поникнат. Ама не ми е известно инфо за дозировка и начин на инжектиране
Doroteya

МнениеПуснато на: Чет Фев 05, 2009 2:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цици не знам дали ще ти поникнат, но със сигурност ще оправиш бръчките Smile Стискам палци скоро да влезе в употреба и с другото предназначение.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Как се лекува МС по света Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети