МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
провиджил

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
весито

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 10:31 am    Заглавие: провиджил Отговорете с цитат

Здравейте!Ползвал ли е някой ПРОВИДЖИЛ(МОДА ФАЛИН)?Моля разкажете!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 10:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Използвай "Търсене", за да откриеш дали някой е писал по въпроса.
Ключови думи, които ще ти свършат работа са: провиджил, провижил, provigil, модафинил, modafinil.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Чет Май 14, 2009 10:47 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Всъщност генеричното име е модафинил иначе оригиналното име е провиджил. Да. това е стимулатор, дава сила, ободрява и т.н. за който най-подробна информация може да даде popo_roro.с добри референции в чуждите форуми за МС се ползва производството на Модапро. В България още не се внася официално, независимо, че е разрешено в цяла Европа и Америка, съседните ни Гърция, Турция, Румъния. Биомеда правят постъпки по моя идея да го предложат на пазара тук. Вярвам, че много скоро ще се случи, защото там има нови акционери, които са близки до производителя на генеричния провиджил. Внимавай ако си тръгнала да го пиеш. Задължително се консултирай с невролог. От изключително значение е комбинацията с другите лекарства, които вземаш, дозировка и т.н. Много малко са невролозите, които могат да ти го дозират - просто лекарството в България го няма и малко хора имат опит с него. Добро е, но има и странични ефекти, които не са за пренебрегване. На всяка цена първо се съветвай с невролог.
veihaivei

МнениеПуснато на: Съб Авг 15, 2009 9:42 pm    Заглавие: ? Отговорете с цитат

Кои са тези лекари, които могат да го дозират? Бихте ли посочили имена?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
popo_roro

МнениеПуснато на: Вто Авг 18, 2009 8:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

В България няма невролози, които биха ти предписали/дозирали Модафинил, най-вече заради това, че лекарството не се внася и малко от тях разполагат с информация за него.
Върнете се в началото
diidii

МнениеПуснато на: Чет Май 01, 2014 3:26 pm    Заглавие: модафинил Отговорете с цитат

Преди време/10.2013г/ купих от Франция Модафинил , по предписание на Д-р Кметска, за синът ми . Направихме един курс и ефекта беше много добър, поръчах още таблетки, защото трябва да се почива между курсовете на лечение, но междувременно започна да пие фампира. Преди около месец реших да спра фампирата, много е "евтина" и тъй като вече имах Модафинила за едни курс и след консултация с Д-р Кметска го започнахме отново ,но този път нямаше такъв ефект и го спрях и пак фампира. Така,ако някой иска да пробва Модафинил да се свържи с мен.Една опаковка е 67 евро.
Върнете се в началото
s_ms

МнениеПуснато на: Чет Авг 20, 2015 10:38 am    Заглавие: Re: модафинил Отговорете с цитат

diidii написа:
Преди време/10.2013г/ купих от Франция Модафинил , по предписание на Д-р Кметска, за синът ми . Направихме един курс и ефекта беше много добър, поръчах още таблетки, защото трябва да се почива между курсовете на лечение, но междувременно започна да пие фампира. Преди около месец реших да спра фампирата, много е "евтина" и тъй като вече имах Модафинила за едни курс и след консултация с Д-р Кметска го започнахме отново ,но този път нямаше такъв ефект и го спрях и пак фампира. Така,ако някой иска да пробва Модафинил да се свържи с мен.Една опаковка е 67 евро.

Продължавате ли с приема на лекарството ?
Доволни ли сте ?
Върнете се в началото
diidii

МнениеПуснато на: Пет Авг 21, 2015 8:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, не сме спирали! Благодаря много на Иван , който ми каза за програмата в Токуда и благодарение на него сега синът ми е на фампира с удължено действие/мисля,че не е на плацабо/. И сега синът ми има повече сила, по свеж е и изглежда доста по-добре. Тук вече рядко влизам, ако иска някой да ми изпрати покана за приятелство, ще я приема с удоволствие във фейса ще ме намери на Красимира Делчева, на стената ми е синът ми при кацане от паратрайк, а на снимката дъщеря ми - булка и синът ми. Още веднъж благодаря на Иван за всичките съвети , които са били за нас много ценни.
Върнете се в началото
popo_roro

МнениеПуснато на: Пон Авг 24, 2015 1:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Оказва се, че модафинил има ефект и върху подобряване на паметта.
Върнете се в началото
robot

МнениеПуснато на: Сря Авг 26, 2015 9:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Разни работи за този мозъчен стимулатор Провиджил(Modafinil) : https://translate.google.com/translate?hl=bg&sl=ru&tl=bg&u=http%3A%2F%2Fe-news.com.ua%2Fshow%2F232840.html
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети