МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Ентеросан MS
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Сря Мар 15, 2006 8:46 pm    Заглавие: Ентеросан MS Отговорете с цитат

Привет! Казаха ми наскоро за един медикамент - Ентеросан MS.

Ето и информация от сайта на фирма "Протей - М":

Какво са пробиотиците "Ентеросан"?

Напрегнато и динамично е ежедневието на съвременния човек. Той е подложен на въздействието на факторите на жизнената среда. Влошената екологична среда неминуемо оказва влияние върху нормалното функциониране на човешкия организъм. Отрицателните въздействия на окръжаващата ни среда пряко влияят върху баланса на микрофлората в храносмилателния тракт.

Върху равновесието на флората в стомашно-чревния канал оказват влияние непълноценното и недоимъчно хранене, консервираните храни, антибиотикотерапията и не на последно място количествения и качествен състав на храната.

Всяко отклонение в съотношението на микробните видове, населяващи стомаха и червата, води най-напред до смущения в храносмилателния канал, а на по-късен етап и до сериозни заболявания на храносмилателната система и свързаните с нея органи и системи на човешкото тяло.

Основните регулатори на микрофлората в колона са лактобацилите и бифидните бактерии. На основата на селекционирани щамове от родовете Lactobacillus и Bifidobacterium: Lactobacillus acidophilus 12, Lactobacillus delbruskii, Subsp bulgaricus 144, Lactobacillus casei, Lactobacillus helveticus, Lactobacillus plantarum, Bif. bifidum, , Bif. breve, , Bif. longum, както и на подходящи среди за тяхното развитие с достигане на висока концентрация на живи активни клетки със запазване на тяхната активност при сепариране, лиофилизация бяха създадени пробиотиците \"Ентеросан\" за профилактика и лечение на едни от масовите заболявания на съвременния човек, каквито са заболяванията на храносмилателната система. С добавката на витамини и микроелементи в органогенна форма наред с възстановяването и поддържането на баланса на стомашно-чревната микрофлора те придобиват и някои по-специфични предназначения: на лечение и профилактика на заболявания както на храносмилателната, така и на други органи и системи, каквито са сърдечно-съдовите заболявания, заболяванията на уро-отделителната система, високо кръвно налягане, високият праг на холестерола, атеросклерозата и не на последно място зачестилите напоследък алергични, анемични и депресивни състояния на организма.

А това е информация за самия медикамент, който е насочен към страдащите от МС:

Ентеросан MS

Необходим на страдащите от множествена склероза. Подобрява кръвообращението и регулирането на мускулните движения. Предотвратява схващането на мускулите, подобрява подвижността и общото физическо състояние. Действува върху изхранването на тъканите. Предпазва от гърчове в краката, изтръпване на ръцете и краката. Регулира уринирането.

Препоръчителна дозировка: 3 х 2 табл. след хранене в продължение на 6 месеца. Следва прием 3 х 1 табл. в течение на 6 месеца.

Поддържаща доза: по 2 табл. дневно, сутрин и обед, след хранене.

Препоръчва се на MS-болните, които страдат и от алергии да не вземат Ентеросан заедно с интерферонови препарати. След приключване на приема на интерферона може да се приложи горната схема. Препоръчително е също така по време на прилагането на Ентеросан MS да се ограничава употребата на прясно мляко.

Някакво мнение по темата? Интересни ми е дали сте чували нещо за тези пробиотици...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Иванов

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2006 9:33 am    Заглавие: Re: Ентеросан MS Отговорете с цитат

Fobos написа:
Подобрява кръвообращението и регулирането на мускулните движения. Предотвратява схващането на мускулите, подобрява подвижността и общото физическо състояние. Действува върху изхранването на тъканите. Предпазва от гърчове в краката, изтръпване на ръцете и краката. Регулира уринирането.

П[/i]

Приемам Ентеросан MS+ от два месеца. От гореказаното абсолютно вярно е това, че подобрява общото физическо състояние. Също така чрез подобряването на обмяната на веществата, действително някои от двигателните симптоми на МС отслабват. Като цяло мога да окачествя този препарат като положително действуващ. Мисля да мина цялата схема.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2006 9:43 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз го приемах почти две години, не знам защо го прекъснах, действаше ми добре. Отново ще го започна сега.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
zeleni polqni

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Мар 16, 2006 1:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте.Аз съм завършила ВИХВП-Пловдив и съм държала изпит по микробиология при Мургов.Ще се опитам да разбера нещо от кухнята на нещата и при успех ще пиша.
Върнете се в началото
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Вто Юли 01, 2008 3:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От една седмица използвам ентеросан + и при мен резултатът е много добър. Много добри невролози ме осветлиха за историята на това лекарство. Всъщност това е българско копие, с незначителни промени на американски медикамент, на който забравих името, но както и да е. За да бъдат избегнати високите лицензионни такси в България медикаментът е регистриран като хранителна добавка и се продава без рецепта. Но действието си е както на оригинала. Резултатът при мен е подобряване на двежението, равновесието и силата на краката. Естествено не лекува МС, но е много сполучлив поддържащ медикамент. Аз съм от тези дето чакат месеци нашата мила касичка да ми снесе бетаферона, та такъв медикамент ми идва много добре. Дозировката ми не прием не е като описаната, но принципът е същият - с натрупване първо по-големи дози, после по-малки и накрая поддържащи. При мен ентеросана е алтернатива на комбинацията нивалин+баклофен. Както знаете при ези лекарства трябва да има "почивка" и смяна.
leno

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Вто Юли 01, 2008 6:09 pm    Заглавие: същото! Отговорете с цитат

при мен се наблюдаваха същите подобрения!жалко че с течение на времето положителните ефекти отшумяха и го оставих! за касата без коментар ентеросана все пак е вариант при чакане на интерферона!ако беше от "късметлиите" досега да си се натровил с ферони ама на такъв е живота в бг ще се учим да караме на ентеросан!успех!!!
Върнете се в началото
Katerina

МнениеПуснато на: Вто Юли 01, 2008 6:15 pm    Заглавие: А колко струва? Отговорете с цитат

Здравейте, имам няколко питания, ще съм ви благодарна ако дадете малзо информация.
Колко стеува една опаковка и за колко време стига една опаковка,продава ли се свободно, и дали някой с
проблеми свързани с алергиите го е ползвал.
Върнете се в началото
leno

МнениеПуснато на: Вто Юли 01, 2008 6:57 pm    Заглавие: ре Отговорете с цитат

ами 2005 година си го взимах за 25 лв на месец и сега ще е там някъде!би трябвало да се ппродава и по аптеките аз си го поръчвах директно от пловдив!имам телефон на професор мургов 032689231! това е професора измислил ентеросана и на тоя телеффон си и поръчвах ентеросана от съпругата му!праща го по пощата а аз парите с пощенски запис!не зная дали още работи тая схема но е много удобна!!!надявам се информацията ми да ви свърши работа а повече за ентеросана търсете в интернет но мисля няма никакви странични действия!
Върнете се в началото
ivan

МнениеПуснато на: Вто Юли 01, 2008 8:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

60 таблетки по360 мг =11,70

Моят ритъм е 3х2 на ден за първия месец или три опаковки
втори месец 3х1 - или опаковка и половина
leno

МнениеПуснато на: Чет Юли 03, 2008 10:31 am    Заглавие: работи и сега! Отговорете с цитат

тая сутрин се обадих на телефона и си поръчах ентеросана три шишенцна по 60 табл. на цена 25 лв.!всичко платено отгоре явно остава за аптеката Very Happy ама и те трябва хляб да ядат Smile
Върнете се в началото
ivan

МнениеПуснато на: Чет Юли 03, 2008 5:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

E как не бял хляб при това. Ама нека да са живи и здрави и те
leno

МнениеПуснато на: Чет Юли 03, 2008 5:23 pm    Заглавие: ХМ Отговорете с цитат

ама виж само от какви хора печелят Sad
Върнете се в началото
venci

Местожителство: русе

МнениеПуснато на: Нед Юли 13, 2008 10:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

поръчах го в аптека в русе и излезе точно по 11.70лв.
Днес ми е първи ден Smile и очаквам развитие.
Успех на всички
Върнете се в началото
kladara

Местожителство: хасково

МнениеПуснато на: Пон Юли 14, 2008 8:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,
пих Ентеросан 2 год. по смемата посочена на опаковката. Спрях го, защото започнаха да ми се появявят от двете страни на носа по 3-4 малки розови петънца.
Това било вероятна алергична реакция.
Почивах около две години и отново го започнах преди една седмица.
При нас цената на 60т е 12лв.
Чудя се сега каква схема да приложа ?
Може би е най-добре да звънна на проф. Мургов.
Върнете се в началото
leno

МнениеПуснато на: Пон Юли 14, 2008 9:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ами за тия две години вие може да си преболедувате от какво ли не въпреки ентеросана!то не че ентеросана не е поредната кислородна вода но все пак действа благоприятно и подобрява малко състоянието!а схемата на прием е посочена на етикета на ентеросан!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети