МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
Ентеросан MS
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
milpetm

МнениеПуснато на: Нед Май 02, 2010 10:05 am    Заглавие: Re: днтеросан мс Отговорете с цитат

stanka61 написа:
съгласна съм с popo roro,но искам да кажа на milpetm,че наистина говори глупости,защото и аз съм пила ентеросан мс по препоръка на д-р Кметска и не съм имала проблеми.И аз съм с 95% нетрудоспособност.Иакам да кажа,че напротив,продукта трябва да оправи храносмилателните проблеми,а не да ги влоши.Смятам да поставя точка по въпроса.

Виждам,че тук има доста невъзпитани потребители като stanka61, която ме обиди и ме нарече глупак. На нея мога да кажа,че и в момента имам проблеми със стомаха.Очевидно е, че щом пишете подобни нецензурни думи сте много зле с домашното възпитание,а и не сте наясно с дълготрайните последици от използването на продукт, който няма клинични изпитания.А що се отнася до това, че трябва да оправи храносмилателните проблеми сигурно е така, но само според произвоидителите,които се интересуват само от печалби,но не и от здравето на хората. Обърнете се за информация към Министерство на здравеопазването и те ще ви обяснят.
Прочетете и публикуваното по-горе мнение на Pimmy, което е много професионално и разумно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Май 02, 2010 12:20 pm    Заглавие: Re: днтеросан мс Отговорете с цитат

milpetm написа:

Виждам,че тук има доста невъзпитани потребители като stanka61, която ме обиди и ме нарече глупак. На нея мога да кажа,че и в момента имам проблеми със стомаха.Очевидно е, че щом пишете подобни нецензурни думи сте много зле с домашното възпитание,а и не сте наясно с дълготрайните последици от използването на продукт, който няма клинични изпитания.А що се отнася до това, че трябва да оправи храносмилателните проблеми сигурно е така, но само според произвоидителите,които се интересуват само от печалби,но не и от здравето на хората. Обърнете се за информация към Министерство на здравеопазването и те ще ви обяснят.
Прочетете и публикуваното по-горе мнение на Pimmy, което е много професионално и разумно.

Няма как да не се съглася с теб, че не е ама никак даже нужно да се обиждаме и направо ще помоля Станчето, да вземе и да се извини, щот, ако нейните черва са от желязо, не с всички е така. Лично на мен, обаче не ми е нужно да препрочитам специалисти с професионални възгледи за това или онова, което правим за себе си, защото ние може и да си мислим, че има pain killer drugs и всички с МС се влияем по еднакъв начин, с каквито и да са "сладости", описани в темите тук, ама не е съвсем така. Но, ще се съгласиш с мен, може би, и че не е добре да препращаме онези, които се усещат с някои от приеманите лекарства, добавки, витамини... към дистрибуторската коалиция, просто защото те споделят, какво при тях работи. Толерантността трябва да е взаимна, за да ни ползват мненията и на другите - за това сме тука. Иначе, всеки си носи умната глава на раменете си и може да си прави със себе си, каквото си иска - стига то да му помага. На мен ми е някак си изненадващо това, което споделяш, че се чустваш с Ентеросан, но няма как да не ти вярвам, просто защото приемам хората тук, по презумпция за добронамерени и това, което споделяш ти, ако не е проблем - здраве му кажи. Не съм баш специалист, за да ти давам съвети, но и аз съм ползвал това чудо продължително време/ и при мен никак не работи/ и си мисля по посока на това, че може би бактериите му при теб идват малко в повече. Може пък да опиташ с препарати с ацидофилус и бифидус, знам ли. А може би е необходимо да прецизираш храненето?! Но ти сам ще си го решиш, надявам се и дай боже, да е скоро и да решиш проблемите. Аз само знам от опит, че единствено с Ентеросан, бактерии от различен /но подходящи точно за твоя организъм/ тип, работата е стрелба в тъмно. А и не зная, каква е причината при теб, за да опитваш от Ентеросаноподобни. Професорът Мургов, да не го коментираме, викам, защото просто няма да е коректно - ние тук не трябва да се превръщаме в клюкарилница, защото имаме да решаваме по-важни проблеми. Моите със стомашно-чревния ванкелов /Smile/ механизъм, съм на път да, споделя, че съм решил и ако ти е интересно, как, може да го споделя в лични. Само ако те интересува и без да се занасяме в това, кой дистрибутор и кой магесник. Това са дребни и дребнави удоволствия - не са ми интересни. Предлагам, да не и се сърдим много-много на Станка, а да и пожелаем - ей тъй на шега, да изпита твоето "удоволствие" и тогава да я питаме, как е Smile. Може да се случи от Ентеросан и даже въпросът си е сериозен. Може да се случи от всеки "десерт" с различни бактерийки в себе си и за това си има съвсем разумно обясненийце, а неизпиталите го, предлагам, да си мълчат, колкото се може по-скромно; неподготвените им изказвания само показват, че...... не им се е налагало да перат гащи Smile. Нали се разбираме правилно - не всички сме на едно дередже с МС, така че, стъпвайте на пръсти и ако сте вярващи, се кръстете. Съжалявам за откровението, но предполагам, тук то ще се приеме, ако не толкова лицеприятно - поне искрено. Ние сме заедно в този път и е необходимо, преди всичко, уважение към дертовете на другите.
И тук точка на тоя въпрос, не може да се сложи просто ей така, щот ПЪК си е бая от важните.
Айде, сполай ви and drive safe Smile Smile Smile
Върнете се в началото
dovolenn

Местожителство: София - Люлин 1

МнениеПуснато на: Нед Май 02, 2010 12:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мен ме нарече дистрибутур - milpetm, но може би незнае че ентеросан се продава свободно в аптеките в София и няма нужда от дистрибутори.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gogoto

МнениеПуснато на: Нед Май 02, 2010 1:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

dovolenn написа:
Мен ме нарече дистрибутур - milpetm, но може би незнае че ентеросан се продава свободно в аптеките в София и няма нужда от дистрибутори.

Именно, Доволен....

В тоя ред на мисли, дълго време съм пил тва нещо, Ентеросана, в момента не го пия повече от половин година...и аз не знам защо, вероятно мързел.. За МС не съм усетил подобрения или влошавания. Обаче, ми оправи наистина стомаха.....безброй години с киселини, големи мъки. Това съм усетил като ефект от този пробиотик.
Върнете се в началото
milpetm

МнениеПуснато на: Нед Май 02, 2010 1:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

lucho, благодаря за смислените и разумни разсъждения. Съгласен съм с всичко споделено от теб. Ако съм засегнал някой с думи моля за извинение. Това което съм написал за действието на Ентеросана върху моя организъм е 100% вярно. Споделих тук проблемите си само с надеждата да не пострада и друг като мен. За това съм убеден, че макар и да се води хранителна добавка трябва да премине клинични изпитания, защото човешкият организъм е твърде сложен. Радвам се за тези, на които е помогнал, но съм почти 100% сигурен, че това е плацебо ефект.
Поздрави на всички страдащи и дано Бог да е с нас, защото само той може да разбере и помогне.
Върнете се в началото
lucho

МнениеПуснато на: Нед Май 02, 2010 4:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

milpetm написа:
lucho, благодаря за смислените и разумни разсъждения. Съгласен съм с всичко споделено от теб. Ако съм засегнал някой с думи моля за извинение. Това което съм написал за действието на Ентеросана върху моя организъм е 100% вярно. Споделих тук проблемите си само с надеждата да не пострада и друг като мен. За това съм убеден, че макар и да се води хранителна добавка трябва да премине клинични изпитания, защото човешкият организъм е твърде сложен. Радвам се за тези, на които е помогнал, но съм почти 100% сигурен, че това е плацебо ефект.
Поздрави на всички страдащи и дано Бог да е с нас, защото само той може да разбере и помогне.

Има и един принцип при прием на "манджа" от такъв тип / и не само от такъв/, приятелю, milpetm, но ние или бързаме да се случи добрият ефект, или просто се плашим от внезапната промяна и спираме с нея / за "манжата" ми е въпроса/: човешкият организъм е сложна структура със сложни по своему функции /еврика!Smile/ и за да приеме, привикне с новостите, на които го подлагаме, му трябва време - в случая 3-6 месеца. Прав ще си ако ми кажеш, че е прекалено дълго времето, в занимание да си придържаме, както гащите винаги в "готовност", така и да не си подаваме носа пред хората от едничкото неудобство, че ще ни кръстят дрисльовци. Да ме прощават тези, които имат по-чуствителни очи и уши, но описваният проблем е изключително важен за здравето ни и ... ще припомня един съвет към Клавдий, от личният му лекар, джи-пи-то му, по нашему Smile: "пред неудобството сред хората, е по-добре и разумно, да предпочиташ собственото си здраве". Срам-не срам, това е положението! А "изходът", всъщност, е основен ход на житието ни. То и секс никой не прави публично, ама е nice,a!?
Има и имам много още РАЗУМНИ доводи за по-горното и - не само -Ентеросана, но мисля, че и тези до тук стигат - повече в "лични". Нека сега целомъдрените ме модерират - тук не се пънем, кой колко знае, а какво от това работи в полза. Аз в бог не вярвам, но уважавам твоята вяра и само ще кажа, че бог...в кошара не вкарва. Всъщност, това не съм го казал аз - да ме поправи Ванката Smile/ей, последният, не се впрягай - ти си ми приятел: лаф да става/
Върнете се в началото
stanka61

Местожителство: гр.Добрич

МнениеПуснато на: Нед Май 02, 2010 5:05 pm    Заглавие: ехтеросан мс Отговорете с цитат

Приемете моите най-искрени извинения,но наистина за първи път чувам,че някой де е почувствал зле от ентеросана.Прощавай milpetm-не съм те нарекла глупак.Още веднъж се извинявам за грубия си език.Съчувствам на тези,които са имали проблеми с ентеросана.Все пак си мисля,че е съвпадение и неразположението е било от друго.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivan

Местожителство: sofia

МнениеПуснато на: Пон Май 03, 2010 7:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="lucho"] Лъчо, друже мълча си щото съм отвратително съгласен с теб. Няма за кво да се заям, та чак ми се гади. С една малка забележка естествено - за секса на публично място. Излагали сме се и още как и е гот, какво да се прави факт.
lucho

МнениеПуснато на: Пон Май 03, 2010 9:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="ivan"][quote="lucho"]
Уф, пуста скромност - и на мен ми пречи Embarassed
Върнете се в началото
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 03, 2010 10:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Заключвам темата за известно време с надеждата да се поуспокоите...
Върнете се в началото
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Сря Май 05, 2010 5:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

popo_roro написа:
Заключвам темата за известно време с надеждата да се поуспокоите...

popo_roro, смятам че нещата се успокоиха и преминаха на добър тон Smile Ако имаш желание може да я отключиш.
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Май 10, 2010 10:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Темата е отключена.
Върнете се в началото
Kiril Monev

МнениеПуснато на: Съб Юли 14, 2018 10:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз също от днес го почвам. Изписаха ми го в кабинета за МС в Свети Наум. 3 по едно един месец и после 3 по две 6 месеца. Малко е различно от това което пише на опаковката, но не мисля че е проблем. Изписаха ми и ПК Мерц и Баклофен, но тях няма да ги пия. Мерца вече съм го пил. Баклофена ще се бие с фампирата. Фампирата след три години много не ми действа или просто болестта си върви. Па и като добавя хапчетата за нерви и бета блокерите ще трябва да пия по 20 таблетки на ден. Да не говорим че последните години много се влоших. Вече съм 85 процента инвалидност. Пазя и диета че като се обездвижи качих 30 килограма. Там е трудно че като огладнея и съвсем губя сили, но броя и смятам калории и има ефект.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Симптоматични медикаменти и други лекарства Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети