МС Общество България Форуми МС Общество България
Българската фондация за множествена склероза

Въпроси/ОтговориВъпроси/Отговори   Търсене Търсене    ПотребителиПотребители   Потребителски групиПотребителски групи   Регистрирайте сеРегистрирайте се 
 ПрофилПрофил   Влезте, за да видите съобщенията сиВлезте, за да видите съобщенията си   ВходВход 
Фондация МС Общество България не носи отговорност за достоверността на постингите на потребителите на форума. Отговорността за публикациите е единствено на техните автори.
SPHINGOLIN

Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
svetla

МнениеПуснато на: Вто Юни 16, 2009 8:32 pm    Заглавие: SPHINGOLIN Отговорете с цитат

Някой взимал ли е SPHINGOLIN,или да сте чували някакви отзиви?Благодаря.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kladara

Местожителство: хасково

МнениеПуснато на: Сря Юни 17, 2009 1:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей Светла,
аз съм вземала този препарат преди няколко години, но не усетих да ми действа по някакъв начин.Изпих си опаковката и повече не продължих.
В никакъв случай не искам да те обезкуражавам !!!!!!!
Това, че на мен не ми е подействало естествено не означава, че и при теб ще е така. /Още повече, че човека, който ми го препоръча беше много доволен от него/.
Така, че ти си прецени и УСПЕХ !
Върнете се в началото
Fobos

Местожителство: Перник

МнениеПуснато на: Сря Юни 17, 2009 3:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Някой ще даде ли повече информация какво представлява SPHINGOLIN и в какви случи се предписва, как действа, какви са нежеланието реакции и т.н.
svetla

МнениеПуснато на: Сря Юни 17, 2009 4:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.illnessisoptional.com/ace/product.asp?ProdID=11110 Това е ,което ми пратиха.Аз ще го пробвам,но след като ми излязат резултатите от ревматологични изследвания(сега ги правя) и след като намеря д-р Кметска за да се консултирам с нея.
Върнете се в началото
popo_roro

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Юни 17, 2009 4:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен такъв род препарат е с доста съмнително действие. Какво очакваш - телешки миелин да премине през храносмилателната ти система без да бъде разграден и да се "лепне" на плаките ти?!
Върнете се в началото
svetla

МнениеПуснато на: Сря Юни 17, 2009 6:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може би си прав,както обикновено.И аз цял живот съм подчинявала всичко на логиката и съм голям реалист.Но спрях,откакто се разболях.Не мога да си обясня много неща.Не мога да си обясня как така организма ми ще се обърне срещу себе си,не мога да си обясня защо ме боли всяка клетка,а напоследък и откъде намирам сили да съм усмихната и да давам кураж на хора,които нямат никакви проблеми,но не го знаят...
Върнете се в началото
lucho

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Юни 18, 2009 11:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

popo_roro написа:
Според мен такъв род препарат е с доста съмнително действие. Какво очакваш - телешки миелин да премине през храносмилателната ти система без да бъде разграден и да се "лепне" на плаките ти?!

Въпросът с плаките ми е доста съмнителен, без да съм от учените, свързващи болестта с това, което се вижда на ЯМР. Имам познати с МС с множество и големи плаки, за които същите тези учени казват, че според плаките им, не трябва да се движат и би следвало да са в много тежко състояние. И докато не се появи нещо категорично доказващо, от къде се пръква тая пущина, може би трябва да опитваме всичко, което не вреди. Освен силата на мисълта ни и начина ни на мислене, ние сме и това, което приемаме през устата. Просто лично мнение...
Върнете се в началото
svetla

МнениеПуснато на: Чет Юни 18, 2009 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Главата ми е пълна с плаки,имам и по целия гръбначен стълб.И слава богу освен болките и отвреме на време изтръпвания и световъртеж, други оплаквания нямам(и д-р Кметска беше учудена).И се надявам дълго време да е така.Мисля,че в голяма степен ми помага ,че психически съм доста стабилна,за което има значение семейството ми и спокойствието което ми осигуряват.За което им благодаря.
Върнете се в началото
Мими

МнениеПуснато на: Съб Окт 17, 2009 1:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

При сфинголин, изглежда, се разчита, че ще повлияе автоимунността, т.е. ще създаде толерантност на организма към белтъка на миелина, или, може би, че имунните клетки ще си "похапват" внесения миелин и ще оставят на мира собствения. Намерих една статия, в която пише, че успешно го прилагат при деца с аутизъм, при които е установено, че имат повишени антитела срещу собствения миелин - децата бързо дръпват в обучението, а някои стават дори хиперактивни и съответно им намаляват дозата. Любопитно, че в няколко източника пише, че аналозите на сфинголин са милорам, пролипс и... копаксон!
Върнете се в началото
veihaivei

МнениеПуснато на: Съб Окт 17, 2009 3:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз имам "най-малко 6 плаки" според резонанса. Никакви проблеми не ми създават. Изчезва ми периферното зрение на дясното око за по ДВЕ МИНУТИ веднъж в няколко месеца. Имам и лека депресивност, което не го свързвам с МС и го контролирам с повече "аеробна" активност. Те това е.
Бих опитала всичко, ако ми дава дори и минимална надежда/илюзия, че ще надвия гадната МС. Детето ми е още 1,9 г.!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Elizabet

МнениеПуснато на: Чет Дек 10, 2009 2:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Относно Sphingolin - приемам го от 2 месеца и не мога да преценя дали ми помага - май съм си вде така...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tishoo

МнениеПуснато на: Сря Дек 29, 2010 8:45 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пия вече 3-та кутия или около 8-9м. Нямам никакви проблеми, но не знам дали е от него защото пия и LDN. Всъщност пия само ЛДН, Свинголин, Ентеросан и Ленено масло.
Върнете се в началото
tishoo

МнениеПуснато на: Чет Фев 10, 2011 9:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Исках да споделя с вас, вече може да се поръчва Сфинголин и от www.iherb.com, което излиза много изгодно и лесно. 4$ за транспорт Cool
Върнете се в началото
FHV

МнениеПуснато на: Съб Дек 23, 2017 1:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

Гледам, че от доста време няма движение по темата.
Някой продължава ли да приема тази хранителна добавка и може ли да сподели впечатления?
Професор Генов от ВМА го предписа на майка ми.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    МС Общество България Форуми -> Други методи на лечение Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети